.

.

New
Форма Фитинг Мигрена Олеснување Мраз Глава Заврши | Главоболка и Мигрена Шапка | Топла и Ладна Терапија за Подуени Очи, Напнатост, Синусите и Стрес Олеснување

Форма Фитинг Мигрена Олеснување Мраз Глава Заврши | Главоболка и Мигрена Шапка | Топла и Ладна Терапија за Подуени Очи,

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Во последно – природен лек бесплатен начин да го ублажи удар главоболки!Нашите мигрена мраз глава заврши дава инстант ладење сензација и смирувачки олеснување на контактот.ЗАМРЗНУВА БРЗО, ОСТАНУВА ЛАДНО ПОДОЛГО - Медицински одделение внатрешниот гел материјал замрзнува во само еден час и останува ладно подолго од традиционалните мраз пакети.Црна форма-фитинг материјал е подобра во блокада од светлина.БЛАГОТВОРНО ЗАТЕМНУВАЊЕ ОКО ОЛЕСНУВАЊЕ На мигрена шапка вклучува вграден во око маска за да потемни соба и да се применуваат за ладење олеснување што помага да се намали кашлањето главоболки, око притисок и подуени очи.Ако ви треба подолго континуирано олеснување, бидете сигурни да се купат два или повеќе и секогаш ќе имаат да се користи и еден подготвени да одите.Светло-блокирање дизајн обезбедува затемнување ефекти, без потреба да се затвори завеси.Меки и удобни без непотребен притисок.Еден-парче дизајн целосно обвива вашите главата 360 степени на зиморничав покриеност.ТЕМНО СВЕТЛО БЛОКИРАЊЕ на ОКО МАСКА - Вклучува вграден во око ice pack дел на дното на мигрена капа за да се целна подуени очи или кластер главоболки локализиран зад окото.Таа ги опфаќа челото и храмови за тензија и мигрена олеснување, како и покривање на очите за ублажување на лицето тензија и подпухналост.Природните сит се вклопуваат на мигрена шапка ви овозможува да се релаксира без да се грижиш за тоа лизгачки off.Додадете вашиот терапевтски раководство и да бидат целосно подготвени за следниот мигрена нападот со Сите Sett Здравје мигрена олеснување капа.Можете удобно да се заспие додека го носи.Директно цели проблематични области како храмови, челото, страни, задниот дел од вратот и очите.СИТ се ВКЛОПУВААТ ОБЕЗБЕДУВА КОМПРЕСИЈА – Еден-парче заврши дизајн нуди благотворно позитивни компресија за да се намали удар главоболки и болки мигрена одблесокот прозорци.Совршен за ponytails или губење на долу.СУПЕРИОРЕН во однос НА ДРУГИТЕ ГЛАВОБОЛКА КАПИ за Разлика од другите lumpy главоболка капи, ова е удобно, мазна и мека без непотребни притисок да се применуваат.Растеглив една големина која е идеална за повеќето дизајн може да се обезбеди и топла и ладна терапија и се избегнува ладно уши додека да се опорави.ЛАДНА ИЛИ ТОПЛА ТЕРАПИЈА - Форма-фитинг гел мигрена шапка може да се замрзнат за ладна терапија или microwaved за загрева терапија.КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ : Една Големина Одговара на Повеќето Газирани Флексибилни се Вклопуваат Еден Дел 360 степени Покриеност Замрзне и да Носат Топла или Ладна Терапија 360 СТЕПЕНИ НА ЛАДЕЊЕ ПОКРИЕНОСТ На мигрена шапка нуди позитивни компресија и ладно притисок за да се ублажи удар главоболки и болки и симптоми на мигрената.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди