.

.

New
Tthxqing Гел Лак За Полнење - Со Сјајни И Мат Горниот Слој И База На Грб, Домот Падне Зимски Одмор Лак Сет, Широк Спектар На Бои Впие Исклучување Блеска Помине Гел Лак Starter

Tthxqing Гел Лак За Полнење - Со Сјајни И Мат Горниот Слој И База На Грб, Домот Падне Зимски Одмор Лак Сет, Широк Спектар

DEN 232.56

Тековен
Во продавницата

Погоден за употреба со други помине уметност производи,Тоа може да се користи на вештачки нокти, како и на природни нокти.Сликите може да се користи на различни површини, како што се нокти, хартија и други уметнички дела.Погоден за професионална употреба или домашна употреба.Му ја даде оваа изненадување подарок.Погоден за вашето семејство и пријатели, девојки, неколку за роденденски подарок и празник подароци.Производи вклучуваат : 1 x Гел лак.Забелешка : Поради differents светлина во производот снимање, може да постојат некои боја разлики во производот.Гел за Нокти Полу Постојан Лакови Нокти лак на Ноктите База на Врвот Палто За Гел лак 9ml Suitable за употреба со други помине уметност производи,Тоа може да се користи на вештачки нокти, како и на природни нокти.Сликите може да се користи на различни површини, како што се нокти, хартија и други уметнички дела.Погоден за професионална употреба или домашна употреба.Му ја даде оваа изненадување подарок.Погоден за вашето семејство и пријатели, девојки, неколку за роденденски подарок и празник подароци.Спецификации : Име : Гел Polish Volume : 9ml Cured : led lamp Step по чекор : 1. Обликот на ноктите.Нежно тријте површината на ноктите плоча.Дезинфенкцирам.2. Се применува база на грбот од cuticle за слободни работ (не заборавајте да ја запечати работ на ноктите).Лек на вашите нокти под LED светло за 10 секунди или светло за 2 минути.3. Нанесете тенок слој на гел впие-out полски боја на избор.Слободен Раб Капа.Лек : 30 секунди на LED светилка, или 2 минути на светилка.4. Повторување на вториот тенок слој на впива надвор гел лак за нокти.Лек под led светилка за 30 секунди или светло за 2 минути.5. Примена на врвот грб.Слободен Раб Капа.Лек : 30 секунди на led светилка.6. земете вулгарен на ноктите со чистење.Потоа се применува негување cuticle масло да се rehydrate во cuticle и кожата околу ноктите.За да : 1. Натопете вашите нокти во акрилик смена за околу 5 минути.2. Откине целото парче лак нежно на секој ноктите.Производи вклучуваат : 1 x Гел Polish Caution : 1. имајте цврсто запечатени.Чувајте ги надвор од сончева светлина.Да се чува вон дофат на деца.2. Ве молиме овозможи 1-3мм се разликува поради прирачник за мерење.3. Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди