.

.

New
E12 Lumiled 8W LED Сијалица, 100 вати Еквивалент Candelabra Dimmable Лустерот Светилки 3000K Мека Бела Јасно 800lm E12 Гроздобер LED Филамент Гроздобер Свеќа Сијалица со Декоративни,4-Пакет. (

E12 Lumiled 8W LED Сијалица, 100 вати Еквивалент Candelabra Dimmable Лустерот Светилки 3000K Мека Бела Јасно 800lm E12

DEN 671.76

Тековен
Во продавницата

Супер Светла Led candelabra сијалица карактеристики исклучително долг животен век (над 25000 часа, што се користи за 3 часа дневно), помалку топлина излез.Заштеди до 90% на енергија сметка со пониски фреквенцијата на замена и замена на 100 W сијалица со 8 W led.Без Треперење или Strobe - Instant on, без УВ, чисто стакло со висок transmittance, Високо-одделение електричен извор & чип Сет минимизира светлина загадувањето, како отсјај & stroboflash и заштита на вашите очи од стимулација.Напредни Затемнување Шема - e12 led сијалица е мазна затемнување 0%-100% ,Затемнување функција се прецизни и цврсти од висок кон низок со најновите извор на светлина шема.Нашите Led candelabra сијалица dimmable е тестиран за да биде целосно компатибилен со нежните без потчукнете, потпевнува или зуењето.Гроздобер стил инспириран - Цртање инспирација од Томас Lumiled е светла, овие супер топло 3000 K светилки донесе топло осветлување и антички, гроздобер изглед.Единствен естетски дизајн - класичен чисто стакло дизајн со изложени филамент нуди топло носталгични изглед.Совршен за лустери, тавански вентилатор, ѕид sconces, pendant светлина, foyer светлина во трпезарија, ходникот, комунални соба, дневна соба, entryway, тремот.Карактеристики : ✔ Dimmable ✔ Без треперење ✔ Strobe ✔ Боја Рендерирање Индекс (CRI) 90 СПЕЦИФИКАЦИИ : ➤Wattage : 8 W ➤Напон : 120 V AC ➤Лумен излез : 800 LM ➤Боја температура : 3000 K (Мека Бела)➤Грло : E26 ➤Големина : 4.85 во*1.38 во*1.38 во ➤Пакет се Вклучени : 6 x 8 W C35 Lumiled Стил LED Сијалица со Вжарено.Топло Совети : ♥ве Молиме потврдете дали dimmer е предводена dimmer пред затемнување. ♥БОЈА TEMP на овие Антички Гроздобер led светилки се екстремно супер светло.Па ве молиме изберете овие гроздобер Lumiled светилки внимателно додека купување. ♥Ако сте го добиле на оштетени LED сијалица, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас .Ние ќе ја испрати на нови светилки за вас.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди