.

.

New
R20 ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, Крушка, 8W (50W Еквивалент), Dimmable, 460 Lumens, 3000k Мека Бела, E26 Медиум База, Енергија Ѕвезда (4 Парчиња)

R20 ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, Крушка, 8W (50W Еквивалент), Dimmable, 460 Lumens, 3000k Мека Бела, E26 Медиум База,

DEN 527.76

Тековен
Во продавницата

LED BR20 СИЈАЛИЦА - 6.5 w LED сијалица (50w еквивалент) , 460 lumens на светлината, 3000k мека бела светлина изглед; E26 медиум база.Да се ЗАГРОЗИ ДОКАЗ ДИЗАЈН - дизајнирани да траат до 25,000 часа, тешко пластични encasing.USAGES - Идеален за таванот светлина во соби, кујни, кабинети, подруми; Pendant, вдлабнати, песна, и акцент осветлување; Дворови и патио; Хотели, ресторани, магацини и продавници.Најсовремена ТЕХНОЛОГИЈА - Shatterproof дизајн, обезбедува инстант-на светлината, 25,000 час lifepsan, dimmable LED; 110° широк зрак агол.ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ LED сијалица намалување на потрошувачката на енергија од страна 86%; Енергија Ѕвезда и УЛ наведени.Овие Xtricity LED BR20 светилки емитираат светлина користење на ниска потрошувачка на енергија од само 6.5 watts.Нудејќи 460 lumens на светлината на излез со боја температура на 3000k мека бела, овие светилки се создаде пријатна и ги поканува атмосфера во секоја соба.Со долга-трајни живот на 25,000 часа што е еднакво на 22.8 години врз основа на 3 часа дневно користење, овие Led диоди во голема мера ќе се намали фреквенцијата на промена на светилки, како и да се намали потрошувачката на енергија кој ќе заштедите пари на вашата енергија сметка!Оваа сијалица е да се загрози отпорни, се пали веднаш при полна осветленост и е dimmable.Овие LED BR20 светилки се идеални за употреба во тела, ѕид sconces, табела светилки, таванот фанови, кабинети, и vet-худ осветлување.Го прави одличен избор за песна светла и вдлабнати може да тела.Области на примена : за Живеење Room Dining Room Basement Kitchen Bathroom Hallwaylandscapebackyardpatioswimming Базен Areas Soffit Office Showroom Hotels Museumsretail Shops Restaurants Art Галерии Тела Type Track lighting Recessed lighting Accent lighting Canned lighting Wall перење Технички Specifications6.5w (50w еквивалент) BR20 E26 медиум base460 lumens Dimmable3000k светла white110-степен зрак angle120 V25,000 Hours Energy Ѕвезда Уверение.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди