.

.

New
Метал Микроскоп Зум Објектив, C-Монтирање на камерата Леќи на Камерата Делови, Зголемување на камерата Леќи на Камерата, за XDS Микроскоп XDC Микроскоп

Метал Микроскоп Зум Објектив, C-Монтирање на камерата Леќи на Камерата Делови, Зголемување на камерата Леќи на Камерата,

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Двојно вкупното зголемување на микроскоп и да се скрати на фокус должина.Практичен додаток, лесна инсталација, погоден за индустриски микроскоп камера.Направени од високо квалитетен материјал, кој е издржлив и може да се користи за долго време.Висок квалитет C-планината објектив за индустриски микроскоп камера, лесен за употреба.Погоден за XDC и за XDS monocular видео микроскопа, многу сигурен.Функција : 1. Висок квалитет C-планината објектив за индустриски микроскоп камера, лесен за употреба.2. Погоден за XDC и за XDS monocular видео микроскопа, многу сигурен.3. Двојно вкупното зголемување на микроскоп и да се скрати на фокус должина.4. Практичен додаток, лесна инсталација, погоден за индустриски микроскоп камера.5. Направени од високо квалитетен материјал, кој е издржлив и може да се користи за долго време.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : C-Планината Lens Material : Метал + Glass Height : Прибл. 15mm / 0.6 in Outer Дијаметар : Прибл. 45mm / 1.8 in Inner Дијаметар : Прибл. 32-милиметри / 1.3 in Connection Дијаметар : M42x0.75 Magnification : 0.3 XMounting Тема : 1-3/4in (42mm)Цел Зум Повеќе : 0.7-4.5 X (Околу 10-180 X на екранот екран, околу 0.35 X 0.5 2.0 X X, зголемување за 2.45-360 X) Пакет Листа : 1 x C-Планината Леќа.

Останатите карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
C-Mount Lens
Material:
Metal + Glass
Height:
Approx. 15mm / 0.6in
Outer Diameter:
Approx. 45mm / 1.8in
Inner Diameter:
Approx. 32mm / 1.3in
Connection Diameter:
M42x0.75
Magnification:
0.3X
Mounting Thread:
1-3/4in (42mm)
Objective Zoom Multiple:
0.7-4.5X (About 10-180X on the display screen, about 0.35X 0.5X 2.0X, magnification about 2.45-360X)                                                     
Package List:
1 x C-Mount Lens :
Обновено

Слични понуди