.

.

New
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: НЕШТО ДА СЕ ВИКНЕ ЗА-ЏЕНЕТ БЛЕР-1943-ЛОБИ КАРТИЧКА FR/G

ФИЛМСКИ ПОСТЕР: НЕШТО ДА СЕ ВИКНЕ ЗА-ЏЕНЕТ БЛЕР-1943-ЛОБИ КАРТИЧКА FR/G

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами публика на посетителите и да се потенцира клучната рамки од филмови.За разлика од денес е насловот постер "еден листови," кој обично се карактеристика само на една или две glimpses на филмот, лоби картички прикажани осум одделни сцени.Понекогаш studios произведуваат како многу како 16 лоби картички за еден филм.Рано лоби картички се црно и бело, поставен на картичката акции, и хоризонтална во формат.Типичен поставите вклучени Наслов Картичка (ТЦ) и седум т.н. Сцена Картички (SC).Во 1920 година, главните studios одлучи да colorize нивните лоби картички.Собирачи на овие картички за пребарување не само за реткост и популарност, но исто така и за сцени кои quintessentially снимање на филмови тие го опишуваат.Навистина, исклучително претставник лоби картички може честопати да биде далеку повредни од било кој друг сувенири поврзани со одреден филм.Идеален за екранот, одлична за собирачи, или некој кој сака одличен декоративен дел за нивниот дом или канцеларија.Исечените.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди