.

.

New
uxcell Жица Терминал Конектори Електрични Жици Crimp Најлон Изолирани Машки Женски Лопата Поврзете Задник Поставите 60 Компјутери(Жолта 12-10AWG, Сина 16-14AWG, Црвена 22-16AWG)

uxcell Жица Терминал Конектори Електрични Жици Crimp Најлон Изолирани Машки Женски Лопата Поврзете Задник Поставите 60

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Пакет : 60 x Терминал,1 x Кутија.Материјали : Најлон, Од Бакар.Максимална Струја : Red10 A/Blue15 A/Жолта 24 A.Одговара Жица Мерач : Red22-16 AWG, Blue16-14 AWG, Yellow12-10 AWG.Интерфејс Модел : 250. Предност : бакар core има добра спроводливост, најлон школка може да издржи високите температури, заштита на греење жица.Тоа може да биде многу корисна ако ви треба помали конектори во тесни простори.Лесно Ракување : Лента жица, внесете ја на терминалот, crimp со crimping алатка, се користи иста боја за конектори за да вметнете едни со други конечно.Примена : Широко се користат за жица врски, кои често ги промените прилагодувањата за конекција позиција, кои се користат во производство на електрична олово жици, терминал инсталација, низок напон проекти, аудио, дома или на други инсталации работа.Совети : Осигурајте се дека жици и женски/машки конектори crimped и во текот на собранието, лошата конекција е лесно да се предизвика топлина.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди