.

.

New
ELK Осветлување 32231/6 Лустерот, Една Големина, Никел

ELK Осветлување 32231/6 Лустерот, Една Големина, Никел

DEN 839.76

Тековен
Во продавницата

Направен Од Метал, Дрво.Сива Изми Дрво На Ѕвонење, Полиран Никел Заврши. 28 W X 28 D X 28 H. (1) 6 инчи (1) 12 инчен, (1) 18 инчен продолжување род -прилагодлив; 6 стапки на жица; максимална висина 57 инчи. 6 светлина 60 вати медиум база сијалица препорачува; сликата со вжарено стил сијалица не се вклучени - LED сијалица компатибилни.На Solara колекција има солидна претвори дрво вретена тоа го даде модерна "furnituresque" се чувствуваат.Овие вретена, заврши во две тонови на изми grays, се во контраст со само точниот износ на Полиран Никел метал акценти, exuding богата и возбудлива парче.Elk Домот е едно семејство во сопственост на домашен мебел компанија со корени во светот на традиционалните Европски осветлување.Низ годините, Elk Дома расте и еволуирале во име, дизајн стил, и нуди производ.Elk Дома е доверлив, сервис-ориентирани познат бренд за on-тренд, квалитет осветлување, мебел и décor дека е вредност управувано и добро прилагодени за задоволување на потребите на своите клиенти.ELK Група Меѓународни, со седиште во Nesquehoning, ПА, е главен дизајнер и производител на внатрешна и надворешна станбени и комерцијални осветлување тела, декоративни додатоци, ѕидни украси, килими, и мебел.Преку нашата голема дистрибутивната мрежа, ние функција како единствен извор на услуги за различни комплементарни давање категории.Нашиот прекрасен тим на меѓународни дизајнери и инженери се создаде координирање на производи со бескомпромисен детали, а истовремено обезбедувајќи секој објект е направена за да исклучително високи стандарди на квалитет, иновација и дизајн.Компанијата, основана во 1983 дистрибуира повеќе од 15.000 производи под брендовите : ELK Осветлување, Alico, камен-Темелник, Dimond Осветлување, Dimond Дома, Guild Master, Фунта, Pomeroy, Огледало Мајстори, и ELK Гостопримство.Производите се достапни во мрежата на парична казна осветлување и мебел изложбените салони, електрични трговија на големо дистрибутери, музичките продавници и специјалност дом компании низ светот.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди