.

.

New
Медицински Одделение Лузна Отстранување На Силиконска Лента(1.6x60се Тркалаат)за Хипертрофична Лузни Keloids Предизвикана од Операцијата, Повреди, Изгореници, C-Дел,Бра?

Медицински Одделение Лузна Отстранување На Силиконска Лента(1.6x60се Тркалаат)за Хипертрофична Лузни Keloids Предизвикана

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

✓МЕДИЦИНСКИ ОДДЕЛЕНИЕ СИЛИКОНСКИ ЛЕНТИ - Beautivity силиконска технологија имитира природни бариера функција на здрава кожа.Силиконски дела да хидрат ткиво со лузни, кои пак се работи за да се омекне лузна, намалување на прекумерната лузна формирање и предизвикува таа да исчезнат.Тоа е не-надразнувачки, лесно се применува и отстранети.Оваа мека проѕирна лента има висока толеранција на кожата и нема остатоци, безбедно за деца и возрасни. ✓ДЕЛОКРУГ НА ПРИМЕНА - Нашите силиконски гел лента се клинички докажано за подобрување на боја, големина, текстура, и севкупниот изглед на хипертрофична, изгореници,операција на градите,пост-акни, keloid, пост-хирургија, c-дел, стрии, стомакот навивам и повеќе, правејќи ја кожата мазна и мека.Само одвива во текот стари или нови лузни за да се намали чешање, црвенило, и непријатност.Медицинскиот-одделение силиконски ленти, исто така може да спречи натамошно оштетување на кожата и да се обезбеди завој стабилност. ✓ФЛЕКСИБИЛНИ За следните два дена, тоа може да биде продолжен до 8 часа секој ден; Кога кожата се приспособува на тоа, тоа може да биде зголемен од 4 часа секој ден, и тоа мора да се користи за најмалку 12 часа секој ден, за да се постигнат најдобри резултати.6-Овој производ треба да се користи за помалку од 24 часа секој пат.СОВЕТИ : 1-не Може директно да ја контактирате unhealed рана.2-се Користи со претпазливост, ако кожата е сериозно алергиски.3-Овој производ не може да го замени дроги.4-Ако кожата се јавува алергија, ве молиме престане да го користи веднаш.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди