.

.

New
trueCABLE Cat6 Заштитените Столб (ЦМР), 1000ft, Црвена, 23AWG Солидна Голи Бакар, 550MHz, ETL Наведени, Целокупната Фолија Штит (F/UTP), Масовно Етернет Кабел

trueCABLE Cat6 Заштитените Столб (ЦМР), 1000ft, Црвена, 23AWG Солидна Голи Бакар, 550MHz, ETL Наведени, Целокупната Фолија

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ МРЕЖЕН КАБЕЛ.Овој столб оценет мачка 6 lan кабел е 23 AWG со 4 пара (8 C).Целокупната алуминиум (AL) фолија shield помага да се елиминира крст-зборува и го спречува електромагнетни пречки (EMI).Погоден за 1 и 5 Gigabit брзина до 328 стапки и 10 Gigabit брзина до 165ft во зависност од инсталацијата на животната средина.Пропусниот опсег тестирани до 550 MHz.Поддржува Рое, Рое+, и Рое++ (IEEE 802.3 af/на/bt) до 60 W и 300 V ВАШИНГТОН.КАВГА БЕЗ ПАКУВАЊЕ. 1000 метри (305 метри) на нашите true CABLE производот е спакуван во метежот слободни, лесно се повлече ролна па вие не мора да се грижите за добивање зад при вашата следна работа.СОЛИДНА ГОЛИ БАКАР ПРОВОДНИЦИ.Чисто голи бакар произведува посилен сигнал заедно со подобро спроводливост и флексибилност во споредба со бакар облечени алуминиум (ЦЦА).ЗА КОРИСТЕЊЕ ВО ЗАТВОРЕН ПРОСТОР.Црвениот столб оценет јакна е за употреба во меѓу катови, во ѕид, и не-plenum простори.Им помогне на пожари од ширење подот до подот во вертикална инсталации со благи пламен retardance. ✓ ЗАВЕРЕНА од true CABLE.Нашите податоци кабли биле тестирани со Fluke DSX-8000 Versiv Cable Analyzer и се во согласност со ANSI/минлив исхемичен напад 568.2-D стандарди, Ro HS-3 во согласност, и c ETLus уверение.Поддржани од страна на нашите ЗАСЕКОГАШ ГАРАНЦИЈА. 1 Gigabit до 328ft. 10-Gigabit Ethernet до 165ft во зависност од инсталацијата на животната средина. 550 MHz Опсег.Поддржува Рое, Рое+ и Рое++ до 60 W и 300 V ВАШИНГТОН.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди