.

.

New
Колумбија Девојки Години' Tech Trek Кратко Sleeve Tee

Колумбија Девојки Години' Tech Trek Кратко Sleeve Tee

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 94% Полиестер, 6% Elastane.Увезени.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.OMNI-ФИТИЛ : The ultimate влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување на нејзиниот кул и нејзината облека се исуши.ЛЕТО ФУНКЦИЈА : Направена за удобно носење со цел ден заштита од сонце, тој ќе уживаат во дружење со пријателите во овој кул лето-подготвени кошула.УДОБНОСТА се ВОДАТ : Направена со полиестер се вклопуваат за удобност водат кој нуди неограничен опсег на движење, брзо сушење својства, совршен за сите негови активности.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашите обувки за разлика од другите.Ние ги користиме само највисок квалитет на материјали, стручна изработка, и трајни крои.Ова ќе биде супер удобно кошула тој ќе уживаат сите сезона долго.Наменета за активни авантура и се игра, оваа tee нуди supersoft технички ткаенини со UPF 50 заштита од сонце и напредни влага-wicking својства.Да бидат безбедно и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Крајната влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди