.

.

New
Билни Компресира Топката Природни Билки Арома Масажа На Лице Спа Производ 200 Г. X 2 Пакети

Билни Компресира Топката Природни Билки Арома Масажа На Лице Спа Производ 200 Г. X 2 Пакети

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Тајландски билни компресира топката 100% природни билки.Билни Тело Компресира Топката се користи "како древна исцелување систем за масажа" хронични проблеми како што се болка во грбот за многу векови во Тајланд.Тоа е најчесто комплименти традиционална масажа.Тајландски вид на третман, е кажано дека ќе биде особено добро за болка во мускулите и зглобовите.Се применуваат благотворно потези за да се масираат, или ставете ја на акупресурата дел на вашето тело за да се ублажат болките во мускулите, се стимулира циркулацијата, како и да се зголеми протокот на енергија што е од витално значење за здравјето.На Тајландски Билни Компресира топка (Билни Топка) се направени од различни сушени билки обвиткани во традиционално се користат во Тајландски медицина.На Тајландски Билни Компресира топката се користи за да се ублажат болката и воспалението (особено добар post partum) со отворање на порите и донесување на лекови топлина за мускулите да предизвикаат релаксација.Состојки : Масло, куркума, galangal, lemongrass alata, wannangkhum, borneol, camphor, tamarind, Аир, И Sch, Derris.Направена во Тајланд.На ветер : Стрмни или посипете Растителни Компресира Топка (Билни Топката), до влажни, пареа за 15-20 минути.Ако билни топки се веќе топла, а потоа компресира областа на болка за 3-5 пати.Исклучете го Билни Компресира Топка (Билни Топка) кога неговата ладна.Не се компресира за продолжување на периодот на време.Компресира брзо и земете пауза, а потоа се повторува неколку пати.Чување : да се Чува на Хербални Компресира Топката во замрзнувач по употребата.Ако се исуши, посипете вода пред складирање.Фрли далеку Билни Компресира Топката по ре-употреба 5 пати или ако ordor.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди