.

.

New
Метал Опрема во Собата, 9Pcs Rustproof Мини Струг Брзини за Микро Стругови

Метал Опрема во Собата, 9Pcs Rustproof Мини Струг Брзини за Микро Стругови

DEN 840.00

Тековен
Во продавницата

ДОБРО АБЕЊЕ И ОТПОРНОСТ на ТОПЛИНА : HT250 сиво железо материјал, поседуваат добра цврстина, отпорност на абење, отпорност на топлина, добри вибрации амортизацијата, и одличен кастинг перформанси. 6 ВИДОВИ НА СПЕЦИФИКАЦИИ : постојат 6 видови на спецификации за да можете да ја користите, корисно и практично да се сретнат различни користење потреби.ГОЛЕМА КОМПАТИБИЛНОСТ : CJ0618 опрема е компатибилен со micro стругови и метал сечење машини, многу е применливо.ДОБАР КВАЛИТЕТ МЕТАЛ МАТЕРИЈАЛ : Направен од добар квалитет метал материјал, површината на уредот е рѓа докажале, кој е издржлив.ТОЧНИ ПОЛИРАЊЕ : Брзини се бланширан користење на цените мелничката технологија за да се обезбеди висока точност, може да се користат со доверба.Функција : 1. ДОБАР КВАЛИТЕТ МЕТАЛ МАТЕРИЈАЛ : Направен од добар квалитет метал материјал, површината на уредот е рѓа докажале, која е durable2. ТОЧНИ ПОЛИРАЊЕ : Брзини се бланширан користење на цените мелничката технологија за да се обезбеди висока точност, можете да го користите со confidence3. ГОЛЕМА КОМПАТИБИЛНОСТ : CJ0618 опрема е компатибилен со micro стругови и метал сечење машини, многу applicable4. 6 ВИДОВИ НА СПЕЦИФИКАЦИИ : постојат 6 видови на спецификации за да можете да ја користите, корисно и практично да се сретнат различни користење needs5. ДОБРО АБЕЊЕ И ОТПОРНОСТ на ТОПЛИНА : HT250 сиво железо материјал, поседуваат добра цврстина, отпорност на абење, отпорност на топлина, добри вибрации амортизацијата, и одличен кастинг performance Specification : Предмет Тип : Метал Опрема Set Material : HT250 сива iron Specification : Модел Дијаметар(прибл.) Дебелина(прибл.) Забите T60 62mm / 2.44 во 7mm / 0.28 во 60 T50 52mm / 2.05 во 7mm / 0.28 во 50 T45 48mm / 1.89 во 7mm / 0.28 во 45-T40 42mm / 1.65 во 7mm / 0.28 во 40 T35 37mm / 1.46 во 7mm / 0.28 во 35 T30 32-милиметри / 1.26 во 7mm / 0.28 во 30 Пакет Листата : 2 x T60 Gear2 x T50 Gear2 x T40 Gear1 x T45 Gear1 x T35 Gear1 x T30 Опрема.

Останатите карактеристики

Item Type:
Metal Gear Set
Material:
HT250 gray iron
Specification:
Model Diameter(approx.) Thickness(approx.) Teeth T60 62mm / 2.44in 7mm / 0.28in 60 T50 52mm / 2.05in 7mm / 0.28in 50 T45 48mm / 1.89in 7mm / 0.28in 45 T40 42mm / 1.65in 7mm / 0.28in 40 T35 37mm / 1.46in 7mm / 0.28in 35 T30 32mm / 1.26in 7mm / 0.28in 30 :
Package List:
2 x T60 Gear :
2 x T50 Gear :
2 x T40 Gear :
1 x T45 Gear :
1 x T35 Gear :
1 x T30 Gear :
Обновено

Слични понуди