.

.

New
PIC24F16KA101-I/СП, MCU 16-битни СЛИК RISC 16KB Флеш 2.5 V/3.3 V Автомобилската 20-Pin-SSOP Цевка (25 Предмети)

PIC24F16KA101-I/СП, MCU 16-битни СЛИК RISC 16KB Флеш 2.5 V/3.3 V Автомобилската 20-Pin-SSOP Цевка (25 Предмети)

DEN 1927.20

Тековен
Во продавницата

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC24 F16 KA101-I/СС Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 67 ADC Резолуција : 10 малку МОЖЕ да : 0 DAC Резолуција : N/A Податоци Автобус Ширина : 16 малку Уред Основни : СЛИК Димензија : 7.2 x 5.3 x 1.75 mm Ethernet : 0 Семејство : PIC24 F16 KA101 презиме : PIC24 I2 C : 1 I2 S : 0 Инструкциското множество Архитектура : RISC Интерфејс Тип : I2 C/SPI/UART Максимална Часовникот го Оценувате : 32 MHz Максимална Фреквенција на ПРОЦЕСОРОТ : 32 MHz Максимална Проширена Меморија Големина : 12 MB Максимална Оперативен Напон : 3.6 V Максимална Моќ Дисипација : N/A Минимум Оперативен Напон : 1.8 V Монтажа : Surface Mount Број на ADCs : Единствен Број на DACs : N/A Број на Програмабилни I/Os : 18 Број на Тајмери : 3 На-Чип ADC : 9 На-Чип DAC : N/A Оперативни Температура : -40 до 85 °C Пакување : Цевка Pin Грофот : 20 Програма Меморија Големина : 16 КБ Програма Меморија Тип : Флеш RAM меморија Големина : 1.5 KB SPI : 1 Снабдувач на Пакет : SSOP Снабдувач Температура Одделение : Индустриски Типично Оперативен Напон : 2.5,3.3 V UART : 2 USART : 0 USB : 0 Единица Мерка : За Секој.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди