.

.

New
ATMEGA8515-16AU, MCU 8-битен AVR RISC 8KB Флеш 5V 44-Pin TQFP Лента (25 Предмети)

ATMEGA8515-16AU, MCU 8-битен AVR RISC 8KB Флеш 5V 44-Pin TQFP Лента (25 Предмети)

DEN 2140.80

Тековен
Во продавницата

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : ATMEGA8515-16 AU Ro HS : Непознат HTS : 8542310001 ECCN : EAR99 : 160 ADC Резолуција : N/A МОЖЕ да : 0 DAC Резолуција : N/A Податоци Автобус Ширина : 8 малку Уред Основни : AVR Димензија : 10 x 10 x 1 mm Ethernet : 0 Семејство : ATmega8515 презиме : ATmega I2 C : 0 I2 S : 0 Инструкциското множество Архитектура : RISC Интерфејс Тип : SPI/USART Максимална Часовникот го Оценувате : 16 MHz Максимална Фреквенција на ПРОЦЕСОРОТ : 16 MHz Максимална Проширена Меморија Големина : 64 KB Максимална Оперативен Напон : 5.5 V Максимална Моќ Дисипација : N/A Минимум Оперативен Напон : 4.5 V Монтажа : Surface Mount Број на ADCs : N/A Број на DACs : N/A Број на Програмабилни I/Os : 35 Број на Тајмери : 2 На-Чип ADC : N/A На-Чип DAC : N/A Оперативни Температура : -40 до 85 °C Пакување : Фах Pin Грофот : 44 Програма Меморија Големина : 8 KB Програма Меморија Тип : Флеш RAM меморија Големина на : 512 Б SPI : 1 Снабдувач на Пакет : TQFP Снабдувач Температура Одделение : Индустриски Типично Оперативен Напон : 5 V UART : 0 USART : 1 USB : 0 Единица Мерка : За Секој.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди