.

.

New
YOUAN 30A 360W Голф Количка 48V да 12V Конвертор Регулатор на Напон DC/DC Редуктор Buck Трансформатор Водоотпорен

YOUAN 30A 360W Голф Количка 48V да 12V Конвертор Регулатор на Напон DC/DC Редуктор Buck Трансформатор Водоотпорен

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Влезен Напон : DC 38 V-58 V; Излезен Напон : DC 12 V(не-прилагодливи); Излезна струја : 30 A; Излезна моќност 360 W.Вграден-во Целосна Заштита : Против над/под влезен напон, над-струја, преоптоварување, надземни, во текот-температура и краток спој.Висока реализација ефикасност : Синхронизација исправање технологија-повеќе интелигентни заштита функција со висока реализација ефикасност и стабилност.На конверзија ефикасност може да се постигне 95%.Умре-фрлија Алуминиум Школка и Силиконски Запечатени Дизајн : IP68 Водоотпорен, Анти-шок, Анти-влага и Прашина-доказ, се повеќе издржливи.Широко се Користи За : Автомобили, Голф Количка, Големи Камиони, Такси Радио, Ему, Автомобил Аудио, LCD TV, Рекламирање Екран, LED Лента Светла, Систем за Мониторинг, Електронски Системи итн.Спецификации : P/N : YA-D30-4812 Текст Оценет Напон : 48 V DC Влезниот Напон Спектар : 38-58 V DC Излезен Напон : 12 V DC (не-прилагодливи) Излезниот Напон : 30 A Номинална Излезна Моќ : 360 W Ефикасност : 97% (половина се вчита); 95% (полно оптоварување) Случај Оперативни Температура : -40~85°C Сертификат : CE, Rohs Тежина : 550g MTBF : 100,000 часа ЗАБЕЛЕШКА : влезна моќност треба да се оловни батерии или литиум батерија. Не поврзете Негативни или GND да возило случај или шасија. Никогаш нема да го поврзете конвертор за соларен панел или ветерната турбина. Бидете сигурни за точниот поларитетот на влез и излез конекција, никогаш не се јават на поларитетот. Немојте да се инсталира било метри помеѓу конвертор за батеријата и конвертор на носивост. - Ова конвертор не може да ја наполните батеријата. Ве молам, инсталирајте точни осигурач во текст кабел.Карактеристики : - DC-DC 48 V чекор надолу за да 12 V 30 A 360 W напонски трансформатор - Висока сигурност и конверзија ефикасност, широк влезниот напон спектар - Умре-фрлија алуминиум школка, запечатени со топлинска проводници силикони за постигнување на природна топлина дисипација, водоотпорен, dustproof, и shockproof - Изградена-во текот-топлина , над-струја, во текот-напон, излез краток спој заштита - Авто-обнова кога уредот се враќа на нормална - Компактна структура, лесно да го инсталирате Пакет се вклучени : 1 x 48 V DC - 12 V 30 A Конвертор.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди