.

.

New
1 buc многу Без Вентилатор HTPC Напојување 250W Сите Цврсти кондензатори Верзија DC-ATX Напојување на Модулот

1 buc многу Без Вентилатор HTPC Напојување 250W Сите Цврсти кондензатори Верзија DC-ATX Напојување на Модулот

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Карактеристики Влезниот напон спектар : 11.5-13 V Континуирана излезна моќност 200 W, врв излезна моќност 250 W.Интелигентни влезен напон откривање, започнете напон 11.5 V-13 V, ниска или overvoltage моќ не се активира, ефикасна заштита на матичната плоча, хард дискот, за да се спречи undervoltage, overvoltage штета.Користење на 4-слој одбор дизајн, 2 OZ бакар дебели, ефикасно го намалуваат PCB линија отпорност, подобрување на високо моменталниот капацитет На употреба на увезените низок губење на железо, силициум алуминиум магнетен прстен inductance, 1.2 mm бакарна жица околу систем, мала загуба, ниска топлина, моменталниот капацитет на носивост не-чип inductor споредливи.Влез и излез на сите употребата на Јапонија Sanyo, Црна Кинг Конг на цврсти кондензатори Користење на напредни синхрони исправање технологија, конверзија ефикасност до 96% Оперативни фреквенција : 300 KHz Излез над-струја, краток спој заштита, на излез, дури и ако краток спој не се плаши, коло автоматски ќе се заштити Текст undervoltage заштита, процесот на работа кога влезниот напон е помалку од 11 V да престане да работи на Текст overvoltage заштита, работа за време на влезниот напон е поголем од 13.2 V за да престане да работи Без текст обратна заштита, текст и тогаш ќе горат Мека-проектот функција да се осигура дека нема текот-напон за време на моќ-up DC приклучок и заклучување линија две влезна моќност интерфејс.DC штекер поддржува 2.5Х5.5 MM приклучок Полно оптоварување температура се зголеми : 50 ℃.Индустриски одделение температурата на работа опсег : -45 ~ +85 ℃ Волумен : 154 Xl2 X20 MM (должина X ширина x висина).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди