.

.

New
Конвертор Адаптер Картичка, M. 2 NGFF Адаптер Картичка, Мрежна Картичка Адаптер Преносни М. 2 NGFF Картичка Киселина Отпор Десктоп WLAN за 8260 7265 1535 7260 за 1535 7260

Конвертор Адаптер Картичка, M. 2 NGFF Адаптер Картичка, Мрежна Картичка Адаптер Преносни М. 2 NGFF Картичка Киселина Отпор

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Wi Fi и BT комбо картички, како на пример за Двојна Бенд Wi Fi - ac 7260/7265/8260ac, 1535 7260, поддршка и PCIe USB Wi Fi и БТ.На PCI-E М 2/NGFF картичка пасивни адаптер е идеален за : безжични апликации за десктоп компјутери кои се конвертира половина големина на микро картички (NGFF) да USB 9pin заглавија или стандард PCI-Експрес 1x слотови.Поддршка PCIe мини картички : IEEE WLAN802.11a/b/g/n, 802.11 d, 802.11 e, 802.11 јас, 802.11 h, 802.11 ac.Стандард оригинални за 2.4/5 G двојна фреквенција антена.Можете да го приклучиш на вашиот USB тип М. 2 картичка во овој адаптер и приклучете го во USB 9pin насловот порта преку USB кабел.Или внесете ја вашата PCI-E тип М 2/NGFF картичка во адаптер и приклучете го PCI-E 1x полнач.На PCI-E М 2/NGFF картичка пасивни адаптер е идеален за : безжични апликации за десктоп компјутери кои се конвертира половина големина на микро картички (NGFF) да USB 9pin заглавија или стандард PCI-Експрес 1x слотови.Можете да го приклучиш на вашиот USB тип М. 2 картичка во овој адаптер и приклучете го во USB 9pin насловот порта преку USB кабел.Или внесете ја вашата PCI-E тип М 2/NGFF картичка во адаптер и приклучете го PCI-E 1x полнач.Wi Fi и BT комбо картички, како на пример за Двојна Бенд Wi Fi - ac 7260/7265/8260ac, 1535 7260, поддршка и PCIe USB Wi Fi и БТ.Стандард оригинални за 2.4/5 G двојна фреквенција антена.Поддршка PCIe мини картички : IEEE WLAN802.11a/b/g/n, 802.11 d, 802.11 e, 802.11 јас, 802.11 h, 802.11 ac Plug and play, не софтвер драјвери не се потребни. (Забелешка на софтвер возачи потребни за WIFI картичка).

Останатите карактеристики

Support NIC:
All high-end low-ends such as for BCM/ RTL/ AR/ Intel, etc.
For 9260AC 8265AC 8260AC 7265AC 7260AC :
For DW1560 :
For Killer card 1525 1535 1435 1550 :
Interface:
M.2 NGFF
Antenna:
Dual-band 2.4/5G antenna
Baffle:
Full height baffle
Size:
Approx. 120 * 100 * 20mm / 4.7 * 3.9 * 0.8in
Package Iist:
1 * Full Height Baffle :
1 * Adapter Card :
1 * Cover :
1 * Set of Screw :
1 * BT Cable :
2 * AC Dual Band Antenna :
The adapter don't support for ThinkPad Wlan card(FRU#). :
Not Includes the NGFF Wlan Card !! :
Обновено

Слични понуди