.

.

New
Weiyiroty Безжична Картичка, Стабилна Сигурен Ethernet Картичка Долготрајни Брз Пренос за Победа 10 за Win 7 за Win 8

Weiyiroty Безжична Картичка, Стабилна Сигурен Ethernet Картичка Долготрајни Брз Пренос за Победа 10 за Win 7 за Win 8

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

БЕЗЖИЧНА КОНЕКЦИЈА : BT4.1 се користи за да се постигне стабилна безжична конекција и може да се користат со доверба.ШИРОКО КОМПАТИБИЛЕН : Поддршка безжични протоколи IEEE 802.11 ac, IEEE 802.11 a, IEEE 802.11 b, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 n.За ПОДДРШКА на СИСТЕМОТ : Поддршка за Win 7, за Win 8, за Победа 8.1, за Победа 10 и други системи, со широк спектар на примена.МОДЕЛ ИНФОРМАЦИИ : PCIE WIFI картичка модел е QCA6174, и чип модел е за Atheros QCA6174. БРЗ ПРЕНОС : Двојна фреквенција 2.4 GHz / 5 GHz, безжична брзина до 1200 Mbps, да ги задоволат вашите потреби.Функција : 1. БРЗ ПРЕНОС : Двојна фреквенција 2.4 GHz / 5 GHz, безжична брзина до 1200 Mbps, да ги задоволат вашите needs2. ШИРОКО КОМПАТИБИЛЕН : Поддршка безжични протоколи IEEE 802.11 ac, IEEE 802.11 a, IEEE 802.11 b, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11n3. БЕЗЖИЧНА КОНЕКЦИЈА : BT4.1 се користи за да се постигне стабилна безжична конекција и може да се користи со confidence4. За ПОДДРШКА на СИСТЕМОТ : Поддршка за Win 7, за Win 8, за Победа 8.1, за Победа 10 и други системи, со широк спектар на applicability5. МОДЕЛ ИНФОРМАЦИИ : PCIE WIFI картичка модел е QCA6174, и чип модел е за Atheros QCA6174 How да го Користите : Plug и play Specification : Предмет Тип : PCIE WIFI Card Material : PCBPCIE WIFI Картичка Модел : QCA6174 Chip Модел : За Atheros QCA6174 Wireless Протокол : IEEE 802.11 ac, IEEE 802.11 a, IEEE 802.11 b, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 n Built во БТ : BT 4.1 Безжичен Канал : 2.4/5 GHz (2.4 G-300 Mbps / 5 G-867 Mbps)Оперативен Систем : За Win 7, за Win 8, за да Победи Пакет 10 Листа : 1 x PCIE WIFI Card Note : нема поддршка за Леново, за IBM, за лап-топ компјутери.

Останатите карактеристики

Item Type:
PCIE WIFI Card
Material:
PCB
PCIE WIFI Card Model:
QCA6174
Chip Model:
For Atheros QCA6174
Wireless Protocol:
IEEE 802.11ac, IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Built in BT:
BT 4.1
Wireless Channel:
2.4/5GHz (2.4G-300Mbps / 5G-867Mbps)
Operating System:
For Win 7, for Win 8, for Win 10
Package List:
1 x PCIE WIFI Card :
Does not support for Lenovo, for IBM, for Laptops :
Обновено

Слични понуди