.

.

New
BESPORTBLE Не - Контакт Тестер на Напон Пенкало, Тестер на Напон со Двојна Спектар AC 12V - 1000V - Електрични Тестер со Ѕвончето Алармот, Жица Breakpoint Пронаоѓач за Live/Null Жица Тест

BESPORTBLE Не - Контакт Тестер на Напон Пенкало, Тестер на Напон со Двојна Спектар AC 12V - 1000V - Електрични Тестер со

DEN 370.80

Тековен
Во продавницата

Одлично за breakpoint тест.Корисна коло тестер за electricians, сопствениците на куќи.Не - контакт, изолација не - контакт гарантира безбедноста на тестирање, практично и удобно.Светлото им овозможува на оперативниот дури и на темно средина, издржливи во употреба.Можете да ги користите не - контакт детектор на напон во прекинувачи, осветлување тела, прекинувачи, куќи, жици и каде што тоа е потребно.изработени од АБС материјал, издржлив и практично, и таа има долг животен век.Не - Контактирајте со Тестер на Напон Пенкало, Тестер на Напон со Двојна Спектар AC 12 V - 1000 V - Електрични Тестер со Ѕвончето Алармот, Жица Breakpoint Пронаоѓач за Live/ Null Жица Тестер на Судот Карактеристики - Боја : Избрани.- Материјал : ABS, електроника.- Големина : Околу 15. 60 X2. 80 X2. 30cm/ 6. 13 X1. 10 X0. 90in.Спецификација : Фреквенција : 50 Hz/ 60 HZ.Алармот во режим : звук и светло за аларм.Светло : бела LED осветлување.Температурата на работа : 40 целзиусови степени.Температура на чување : - 10~ 50 целзиусови степени.Надморска височина : 2000m.Безбедност ниво : CE МАЧКА.II 1000 V.Напојување : 5 V; 2 x AAA делови ( не се вклучени ).Пакет Вклучувајќи 1 x Тестер 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Пакување Кутија.

Останатите карактеристики

Frequency:
50 Hz/ 60HZ.
Alarm mode:
sound and light alarm.
Flashlight:
white LED lighting.
Operating temperature:
40 degrees Celsius.
Storage temperature:
- 10~ 50 degrees Celsius.
Altitude:
& lt; 2000m.
Safety level:
CE CAT. II 1000V.
Power supply:
5V; 2 x AAA sections ( not included ).
Обновено

Слични понуди