.

.

New
AGGICE Gua Ша Лицето Алатки, GuaSha Камен за Лице, GuaSha Масажа Алатка,Вратот Масажа Gua Ша Стружење, се Слушне во Облик на Scragpping Одбор

AGGICE Gua Ша Лицето Алатки, GuaSha Камен за Лице, GuaSha Масажа Алатка,Вратот Масажа Gua Ша Стружење, се Слушне во Облик

DEN 288.00

Тековен
Во продавницата

Ова срце-во облик на Gua Sha Камен е леснотијата да се носат и удобно да зафат.Тоа е погоден за лицето,очите, челото,вратот,теле и другите делови на телото.Gua Ша Лицето Алатка може да се подобри циркулацијата на крвта од телото, промовира avsorption на кожата производи за нега, се направи на лицето брзо влажна и целосна.Стружење е еден од традиционалните Кинески терапии, стружење на кожата поврзани со acupoints да се постигне ефект на ослободување на меридијанска и активирање на обезбедувања, се промовира циркулацијата на крвта и отстранување на стаза.Gua ша Масажа алатка големина е 78*55мм(3 * 2.16 во), Тоа не е само protable да се носат,но, исто така, погодна за вас за масажа на лице и очи во вашето слободно време, така што ќе може да се релаксираат правилно по работа.Guasha Одбор мала големина и исклучителна пакување кутија, исто така може да се користи за пишување на домашни задачи мали подароци на вашите пријатели и така натаму.Guasha прашања треба внимание : Стружење се обрне внимание да се задржи топло во затворен простор, особено во зима треба да избегнуваат ладна и tuyere.Лето стружење, треба да се избегне директна фан дува тест делови.Не се бања во рок од 30 минути по стружење.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди