.

.

New
SouiWuzi Guasha Одбор Природни Смоли Големи Gua Ша Камен Тело Обраснат на лице СПА Стружење Massager Алатка

SouiWuzi Guasha Одбор Природни Смоли Големи Gua Ша Камен Тело Обраснат на лице СПА Стружење Massager Алатка

DEN 472.80

Тековен
Во продавницата

Guasha одбор е направен од природни смоли, подебели и поефикасни од традиционалните стружење tools.Gua ша massager алатка е ransparent дизајн, супер мазна на допир, не му наштети на кожата.Круг аглите, во близина на кожата, со цврсти и издржливи, убава и модерен.Guasha scraper не само што може да се зголеми протокот на крв, лимфни и телесна течност, ја ублажуваат болката на мускулите и зглобовите, но, исто така, подобрување на тенот на лице, подобрување на еластичноста на кожата, и да се направи да изгледа помлада и поздрава.Со масажа крем или етерично масло, масажа ефект е подобро.Gua ша стружење алатка има добар ефект на вратот, лицето, грбот на рака, зглобовите, рамо и ногата.Може да ви обезбеди со повеќето целосна масажа на терапија, но, исто така, на семејството, пријателите, колегите или биле совршен подарок.Gua ша камен може да се стегне и затегнете кожата, намалување масти маса, груб и сува кожа, се прават кожата мека, мазна и еластична, погоден за кожа на лицето, и има силна анти-стареењето и анти навремено ефект.Description Gua ша камен им помага да се релаксираат на лице и тело, да се намали стресот, намалување на отрови и да се стимулира здрав сјај, се елиминира подпухналост, ја прават кожата сјајна, користете мали ролери да се отстранат темните кругови на кожата, елиминирање на мали торби во око торби, и да ви даде кул, мазна на Допир.Features Guasha одбор-Боја : Транспарентна.-Материјал : Смола.-Големина : 13.3x7.4 cm/5.24x2.91 инч.-Тежина : Околу 100g.-Функција : масажа acupoints / Убавина.-Погоден за : сите типови на кожа.Она што е Guasha/Gua Ша?1.Guasha е исцелување техника се користи во Азија, од страна на практичарите на Традиционалните Меките Ткива физикална Терапија. 2.Масажа со триење Guasha е терапија со признати ефекти бројни патологии. 3.Guasha значи токсини се биде изведен на површина од триење, на тој начин се промовира циркулацијата на крвта. 4.Guasha исто така се применуваат во анти-ејџ третмани со цел да ја врати светлината и младост на лицето.Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.1 * Guasha одбор.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди