.

.

New
Litorange 6 КОМПЈУТЕРИ Тешки Метали Месинг Цевки Вклучите, Краток SAE Одблесокот Орев, 1/2 Цевка OD (Пакување од 6)

Litorange 6 КОМПЈУТЕРИ Тешки Метали Месинг Цевки Вклучите, Краток SAE Одблесокот Орев, 1/2 Цевка OD (Пакување од 6)

DEN 468.00

Тековен
Во продавницата

★ 【Материјал】 : Тешки Месинг,силни и издржливи.Краток одблесокот орев за поврзување со 1/2" OD цевка или монтирање.(OD : Надворешен Дијаметар). ★ 【Цврсти И Издржливи】 : Litorange Месинг за отпорност на корозија, висока температура, ниска еластичност и магнетни пропустливост. ★ 【Функција】 : Отпорен на механички pullout за повеќе безбедна конекција. ★ 【Совети】 : За ниска до средна притисок оперативни средини без прекумерна вибрации или цевка движење.Користење со бакар, месинг, алуминиум, или пластични цевки. ★ 【Пакет Вклучуваат】 : 6 КОМПЈУТЕРИ 1/2" Одблесокот Орев, Нето Тежина : 42g/ЕЕЗ.Доаѓа со 1 година гаранција. ★ Материјал : Тешки Месинг,силни и издржливи.Оперативни температури се движат од -53 да 121 степени C (-65 на 250 степени (F). ★ Спецификација : 1. Големина : 1/2" Одблесокот Орев. 2. Лесно да се размонтираат не распрснување на алатката потребно. 3. Ова поставување е изработен од месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост. 4. Овој краток одблесокот нут се поврзува на разгореа цевка или фитинг, и е погоден за употреба со гориво и гасни системи. 5. Тоа е дел од собранието дека е отпорен на механички pullout за повеќе безбедна конекција, и може да се состави и reassembled, без да влијаат на печат. 6. Овој краток одблесокот орев компресија црево фитинг е погоден за употреба со гориво и гасни системи, водоводни, ладење, и вакуум апликации. 7. При купување фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината, и бара издржливост. ★ Пакетот вклучува : 6 x 1/2" Одблесокот Орев.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди