.

.

New
uxcell Knurled Навој Insert, M3 x 5mm (L) x 4mm (OD) Женски Навој Месинг Embedment Ореви, Пакување од 200

uxcell Knurled Навој Insert, M3 x 5mm (L) x 4mm (OD) Женски Навој Месинг Embedment Ореви, Пакување од 200

DEN 359.76

Тековен
Во продавницата

Изработени од месинг материјал, добра топлинска спроводливост и отпорност на топлина.Широко се Користи За Инјектирање за Цврсто Одредување.Може да биде инсталиран со ултразвучно испитување или топлина во нишка заострените дупка, или во текот на горивото.Нема потреба да се counterbore или countersink шеф дупка од вметнете го упатството за пилот.Пакет Содржина : 200(+/-2%) x Knurl Тема Влошки. 1.Овие Knurl Тема Вметнете Орев може да се широко се користи за инјектирање за цврсто одредување.2.Може да биде инсталиран со ултразвучно испитување или топлина во слепа дупка, или во текот на горивото.3.Нема потреба да се counterbore или countersink шеф дупка од вметнете го упатството за пилот.4.Изработени од месинг материјал, добра топлинска спроводливост и отпорност на топлина.Спецификација : Материјал : Brass Thread Големина : M3 Pitch : 0.5 mm Length : 5mm / 0.2"Outter Дијаметар : 4mm / 0.16"Главна Боја : Злато Tone Package Содржина : 200(+/-2%) x Knurl Тема Влошки.

Останатите карактеристики

Material:
Brass
Thread Size:
M3
Pitch:
0.5mm
Length:
5mm / 0.2
Outter Diameter:
4mm / 0.16
Main Color:
Gold Tone
Package Content:
200(+/-2%) x Knurl Thread Inserts
Обновено

Слични понуди