.

.

New
KHJK Корисни CS5.33mm EPDM О Прстен ID 139.07/142.24/145.42/148.59x5.33mm О-Прстен Заптивка Печат на Издувните гасови Планината Гума Изолатор Grommet 5PCS ORING (Големина : ID148.59x5.33mm)

KHJK Корисни CS5.33mm EPDM О Прстен ID 139.07/142.24/145.42/148.59x5.33mm О-Прстен Заптивка Печат на Издувните гасови Планината

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Облик : Прстен Заптивка.Standard or Nonstandard : Стандард.Број на модел : дебелина 139.07/142.24/145.42/148.59x5.33 mm.Материјал : Гума.Материјал : Етилен-Пропилен-Диен Мономер.О-прстен Запечатување Principles O-прстени се bi-directional фоки, кружни во форма и пресек.O-прстени се generallymade на еластомер материјал, но може да се направи од други материјали како што се PTFE ormetal.На О-прстен печати преку деформација на печат материјал со инсталација и медиумски притисок за да го затворите исклучување на јазот помеѓу парење компоненти.Високото систем притисок може да предизвика деформација преку јазот, познат како истиснување, што резултира во печат неуспех.Изборот потешко печат материјал или инсталирање на back-up прстени за поддршка на О-прстен може да се ублажи овој проблем.EPDM (Етилен-Пропилен-Диен Мономер O-Ring) : EPDM О-прстен во авто делови, хигиенски прибор, медицинска опрема, морски опрема, нафта опрема, телекомуникации опрема, инструменти, машини и други индустриски полиња се широко се користи.Користете температура опсег : -50 до 150 °CApplication The О-Прстен се користи доминантно од Компатибилен со статични запечатување апликации : - Како aradial статични печат, e.г.Компатибилен со bushings, опфаќа, цевки, цилиндри - Како axial статични печат, e.г.Компатибилен со прирабници, капаци, капи.O-Прстени во динамична апликации се препорачува само Компатибилни со умерена услуга услови.Тие се ограничени од брзината и притисокот во однос на кои тие се за да го запечати : - Forlow должност запечатување на reciprocatingpistons, прачки, plungers, итн.- Компатибилен со запечатување на slowlypivoting,р otating или спирални движења на шахти, вретена,ротари пренос leadthroughs, итн.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодариме!.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди