.

.

New
Силиконски Заштитни Случај За AirTag Клучни Пронаоѓач ( Локација Tracker ) 2021 Анти-Нула Анти-Изгубени Заштитна Маска со Keychain (Сина куче)

Силиконски Заштитни Случај За AirTag Клучни Пронаоѓач ( Локација Tracker ) 2021 Анти-Нула Анти-Изгубени Заштитна Маска

DEN 215.76

Тековен
Во продавницата

Карактеристиките на заштитна обвивка се : не се лизга, шок-доказ, нула-доказ, капка-доказ, носат-отпорни, препознатливиот идентитет, кул, подобрени услуги живот, и убава.Може да покаже на една личност е личност.Првично, производот е само погодна за Air Pods купат преку официјалните канали како што се Apple е официјалниот веб-сајт.Анти-падот, анти-компресија и шок-апсорбирање на Повеќе еластичност.Заштита со нега Вистинска машина за отворање на мувла прецизни дупка позиција Тесни одговара беспрекорно, без пепел Нема потреба да се отстрани ракавот да ја полните отпорно на Гребење тешко школка, без оштетување на машината, без деформација Нормално прецизна и лесна, нема прашина Сите-во-едно дизајн, обременето полнење на Кожата-friendly чистење Без прашина, Без отпечатоци од прсти На површината е направен од страна на микро-мрзнување процес Анти-статички чувствуваат добро TPU слушалка заштитни случај TPU е мека, и припаѓа на мека гума производи како силика гел.TPU е пластична производ.Производот е направен од страна на шприцоване процес.Таа е направена од страна загревање и топење на пелети од пластични ориз, а потоа инјектирање во пластични садови со барел.Во еден производ.Силика гел е гума, и калапи процес користи вулканизација во калапи.На силиконски калап е отворена нагоре и надолу.Се сече на парчиња силиконски суровини, стави ги во калап, и топлина и притиснете за да се направи производот.Генерално, производи од пластични маси имаат пластични влезот, кои мора да се скрати по производ е за вбризгување на пластични.Ако средување не е добро, на изглед ќе биде значително нарушена.Од чувство на рака, цврстина на TPU генерално е потешко од тоа на силика гел, и еластичноста на рака pinching е посилна, додека еластичноста на силика гел е малку полоша.Може да се спореди TPU да се чувствуваат на мускулите, и чувство на силиконски да масти.Од надвор, TPU може да се направи многу транспарентни, но силика гел не е.Најтранспарентните е многу нејасен, како една густа магла.Тоа е токму поради транспарентен чувство на TPU дека тоа е повеќе популарен кај корисниците.Се уште има многу високо-одделение TPU производи, со релативно силна селективност, и повеќе шема промени од силика гел.Во недостаток на TPU е дека тоа е лесно да се деформира и жолта предност.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди