.

.

New
Oakley Мажите Oo4142 Ejector Правоаголна очила за сонце

Oakley Мажите Oo4142 Ejector Правоаголна очила за сонце

DEN 4896.00

Тековен
Во продавницата

Увезени.Метална рамка.Пластични леќи.Не-Поларизирани.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 58 милиметри.Леќа висина : 40.4 милиметри.Мост : 16 милиметри.Рака : 139 милиметри.ПАТЕНТИРАНА ВИСОКА ДЕФИНИЦИЈА ОПТИКА (HDO) : Oakley е висока дефиниција оптика обезбедуваат супериорен оптички јасност и жилет-остри визија на секој агол, како и јасност и заштита од влијанија и UV светлина, филтрирање 100% од УВА, UVB, UVC, и штетната сина светлина до 400mm.OAKLEY PRIZM SAPPHIRE ЛЕЌИ : Овие Prizm објективи се наменети за подобрување на бојата, контрастот и детали - доаѓање во опсег на боја нијанси за да одговара на било каков стил на изглед.Сива нијанса на овие леќи да ја направат совршена да ја користите кога се има силна сончева светлина или засилена светлината која се рефлектира вода или снег.C-5 СТРЕС ОТПОРНИ на ТЕХНОЛОГИЈА : C-5 Oakley рамки се лесни и трајни производи за сите-ден удобност и заштита.Тие се направени со ултра силна Oakley жица составена од пет метални соединенија кои се спои во една C-5 легура која обезбедува поголема сила и флексибилност, и е дизајниран да издржи менувањето или deforming со текот на времето.ПОСЕТА НА OAKLEY БРЕНД ПРОДАВНИЦА : Кликнете на Oakley линкот погоре за да продавница целиот Oakley колекција.Модерна, аголна архитектура на компјутери и тенки уште трајни жица рамки понуди премиум " очила со кои е и стилски и на точка.Ejector е чисти линии и аголни леќи форма овозможи на носителите да се направи еден суптилен изјава.Oakley леќи се обложени со 100% УВ заштита, да помогне да се заштитат очите од штетните UV зраци и намалување на замор на очите кога се носи.Секој пар на Oakley очила за сонце дојде со ткаенина за чистење и случајот да се исчисти, заштита и чување на вашите очила за сонце.Oakley производи што се продаваат од страна на овластени продавачи, како и , се прифатливи за сите производителот гаранции и гаранции.Посета на Oakley продавница со кликнување на брендот линкот погоре за да продавница целиот Oakley асортиман.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди