.

.

New
Shanrya FPV Очила Headband, FPV Очила Перат на Рака за Рака Замена за FPV(Сина)

Shanrya FPV Очила Headband, FPV Очила Перат на Рака за Рака Замена за FPV(Сина)

DEN 2383.20

Тековен
Во продавницата

Полиуретански влакна спортски кожата‑friendly и хемиски влакна ткаенини, со користење на thermoforming процес.На headband е перфорирани, дише, пот‑отпорни и перат.Хуманизирано дизајн со одделот за батеријата и жица дупка за лесно користење на трети лица батерии и продолжени кабли.Удобно допир се чувствуваат и лесен за користење, лесен за инсталација и замена, добра замена.Компатибилен за FPV очила, ги прави очилата цврсто да се поправи на глава, високи перформанси.Функција : 1. Полиуретански влакна спортски кожата‑friendly и хемиски влакна ткаенини, со користење на thermoforming процес.2. На headband е перфорирани, дише, пот‑отпорни и перат.3. Хуманизирано дизајн со одделот за батеријата и жица дупка за лесно користење на трети лица батерии и продолжени кабли.4. Удобно допир се чувствуваат и лесен за користење, лесен за инсталација и замена, добра замена.5. Компатибилен за FPV очила, ги прави очилата цврсто да се поправи на глава, високи перформанси.Спецификација : Предмет Тип : FPV Очила Headband Material : Полиуретан Влакна+Хемиски Fiber Size : Прибл. 51.8x44.5cm/20.4x17.5in Weight : Прибл. 25.0 g/0.9 oz Compatible за DJI FPV V2 Очила Пакет Листа : 1 x FPV Очила Headband.

Останатите карактеристики

Item Type:
 FPV Glasses Headband
Material:
 Polyurethane Fiber+Chemical Fiber
Size:
Approx. 51.8x44.5cm/20.4x17.5in
Weight:
Approx. 25.0g/0.9oz
Compatible for DJI FPV V2 Glasses :
Package List:
1 x FPV Glasses Headband :
Обновено

Слични понуди