.

.

New
cherrysong Оган Почеток Оган Јаже Оригинални Опстанок Stormproof Џеб Оган Осветлување за Полнење

cherrysong Оган Почеток Оган Јаже Оригинални Опстанок Stormproof Џеб Оган Осветлување за Полнење

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

H65 месинг ракав за ракување и гасење на smoldering памук.Лесен за носење, многу светлина. 100% нов висок квалитет.Оригиналниот оган јаже (еднократно), силна водоотпорен.Може да се користи со тапи и челик за флинт, за подобри резултати.На бакарни цевки е анти-rusting, која може да се изолира на воздухот, го изгаснат огнот јаже, да се спречи огнот извор од ширење, и е безбеден и сигурен, 10 инчен памук мозок, изгореници лесно за оган почнувајќи.Параметар : Материјал : памук јаже+бакар tube Weight : за 25g Length : за 25cm/9.84 in Suitable за : флинт и челик за флинт fire Uses : Кога логорување на отворено во текот на ноќта, кога времето е студено или треба да се готви храна, но не можете да најдете соодветен палење извор, можете лесно може да се запали огнот јаже со оган стап.Тоа е неопходен инструмент за активности на отворено и истражувачи.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди