.

.

New
2 Парчиња Office Home Калкулатор Соларна Енергија Калкулатор Тенок, Елегантен Дизајн Соларни Калкулатор Двоен Погон Десктоп Калкулатор Навалена LCD Дисплеј за Бизнис Ка?

2 Парчиња Office Home Калкулатор Соларна Енергија Калкулатор Тенок, Елегантен Дизајн Соларни Калкулатор Двоен Погон Десктоп

DEN 335.76

Тековен
Во продавницата

Она што ќе добиете : ќе добиете 2 парчиња на електронски десктоп калкулатори во бела основни, комфорни и издржливи копчиња се користат лесно за луѓето на било која возраст, вклучувајќи ги и децата.Двоен погон : соларни или копчето батеријата може да се избере, соларни дури и може да работи како нормален кога тоа престој во текот на ноќта, и можете да го исклучите кога не е во употреба.Навалена LCD дисплеј : 10 цифра навалите LCD дисплеј на сончевиот калкулатор се само спроти твоите очи, повеќе е јасно од директно на екранот, направете пресметка резултат лесно да се чита.Тенок и модерен дизајн : тенок, елегантен дизајн соларни калкулатор е направен од школка пластика, со користење на издржлив материјал, широк тастатура со покрена копчиња и зголемена осетливост на притисок, издржливи во употреба.Функција : со повеќе функции, вклучувајќи прилог, одземање, фракции, проценти и данок на конверзии, ова десктоп калкулатор е во состојба да вршат ефикасно за повеќето луѓе. 2 Парчиња калкулатор соларна енергија калкулатор тенок, елегантен дизајн соларни калкулатор двоен погон десктоп калкулатор навалена LCD дисплеј за бизнис канцеларија училиште, 10 digits Dual напојува : Соларни или копчето батеријата може да се избере, соларни дури и може да работи како нормален кога тоа престој во текот на ноќта, и можете да го исклучите кога не е во употреба.Практични за вашиот бизнис и за домашна употреба.Копче за функција описи : ON/AC копче : вклучување на/clear MR/MC клуч : меморија се потсетиме или clear M /М - клуч : меморија плус или minus OFF клуч : претвори off Specifications : Големина : прибл. 7.5 x 4.4 x 0.4 инчен (L x W x H)Материјал : ABSScreen : 10 цифри LCD Display Color : како слики shown Package вклучува : 2 x Калкулатори (Вграден копчето батеријата)Забелешка : Мали делови вклучени, ве молиме да ги задржи подалеку од мали деца.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди