.

.

New
Avery 5450 Отстранлив се Печати или Напишете Етикети, 3 x 5 - Бело (Пакување од 40)

Avery 5450 Отстранлив се Печати или Напишете Етикети, 3 x 5 - Бело (Пакување од 40)

DEN 91.44

Тековен
Во продавницата

Отстранлив labels остане само онолку долго колку што сакате да ги.Го прилагодите со слободни шаблони во avery веб-сајт.Компатибилен со ласерски и инк-џет печатари.Не се препорачува за употреба со боја ласерски принтери.Погоден за голем број на етикетирање цели, вклучувајќи кутии, коверти и модели на автомобили.Направи голема изјава со овие Отстранлив се Печати или Напишете Етикети.Нивните 3 x 5 Инчи големина е лесно да се погодно место за означување на кутии, коверти, пакети и се повеќе и можете лесно да ги отстраните подоцна.Со слободен обрасци се достапни на avery веб-сајт, тоа е едноставно да се прилагодите на етикети за печатење на вашиот ласерски или инк-џет печатач.За голема погодност, тоа е тешко да се победи на овие етикети.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди