.

.

New
2 Ролни/ 20 Метри Леопард Burlap Жичен Работ Панделки Природни Burlap Ткаенина Занает Лента Леопард Печатени Burlap Лента Декоративни Завиткување Лента за Божиќ Дома, DIY Зана?

2 Ролни/ 20 Метри Леопард Burlap Жичен Работ Панделки Природни Burlap Ткаенина Занает Лента Леопард Печатени Burlap Лента

DEN 311.76

Тековен
Во продавницата

Ве молиме, чувајте ги подалеку од мали деца за да се избегне poking или ликвидација на ризици.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Сигурен материјал : нашата cheetah панделки се главно направени на квалитетот burlap, усвоена густина ткаење технологија, не е лесно да исчезнат или да се скрши, здрав и здрав, можете да ги користите за долго време; Со железо жичен работ, тоа е погодно за да го обликуваат вашиот лакови, garlands и други предмети направени од овие панделки.Широк апликации : овие печатени панделки за лакови не се погодни само за ракотворби прави дома или во клубови, но исто така се применуваат за декорација на разни прилики како proms, забави, родендени, Божиќ, на Вљубените и така натаму; Тие, исто така може да се оди добро во комбинација со други панделки и повеќето декоративни елементи за да се направи вашиот занаети се повеќе атрактивни.Карактеристики : Материјал : burlap fabric Color : како слики shown Size : прибл. 2 инчен wide Quantity : 20 метри во total Package вклучува : 2 Ролни леопард жичен ribbons Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.DIY за забава : овие декоративни леопард burlap лента може да биде идеален додатоци за изработката, можете да ја исечете панделки во различни форми и големини како што е потребно, да се прават разни ракотворби како лакови, коса клипови, bookmarks (ознаки), торба привезоци, албум декорација и така натаму. 2 инчен широк и прибл. 10 метри долго, па ќе добиете 20 метри од панделки, доволен за да ги задоволи вашите различни украсување, да оформи и да ги презентираат завиткување на потребите на различни прилики.Таму може да се железо жица на сечење на работ, ве молиме да се биде внимателен за да се избегне poking на ризик при отворање или користење.Декоративни панделки : Овие cheetah печати бележник панделки се таписерии и практични, па можете да ги користите за да го направи ракотворби или држи ги на вашиот календар, албуми, scrapbooks и така натаму, исто така можете да ги користите за да се заврши вашата моментална кеси и кутии.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди