.

.

New
3M Двојно Двострано Лента, Силно Лепило Леплива VHB Монтажа Само Пена за Чистење на Лента (1.18 х 1.18, 4 од Pack)

3M Двојно Двострано Лента, Силно Лепило Леплива VHB Монтажа Само Пена за Чистење на Лента (1.18 х 1.18, 4 од Pack)

DEN 239.76

Тековен
Во продавницата

0 mm), општа намена акрилик лепило на двете страни на една фирма, пена јадро. Избришат нечистотија, нечистотија, масло на лепило страна и нека се исуши. Максимална лепливоста на сила мора да биде 1 ден по прилогот. (Доказ Оптоварување : Стакло-14. Лепливоста падне под 10 степени целзиусови степени или помалку. ■ Препорачува Апликации - се Приклучи на транспарентен материјал - Планината позадинско осветлување проѕирен знаци - Раб-обврзници смола исполнет стакло, Метал, стакло и висока површинска енергија (HSE) супстрати - Декоративни материјали и трим - плочките со имиња и логоа - Panel да се монтира - Stiffener да панел ■ Како да се користи 1. Да се закопаат отпечаток сраснување е намален.0 mm), општа намена лепило и фирма акрилик пена јадро нуди добар баланс на сила и conformability.Одлично Јасно Акрилик Материјал Двете Еднострани Лента & Автомобилската Двојно Двострано Лента - Јасно, 0.Preventions на недоразбирање - Ова касетата е произведена од 3 M е Кореја Corporation.Одлична Трајност Двојно Лице Лента & Себе селотејп - Брз и лесен-за-користење постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост.Погледнете го прилог англиски опис на производот етикета.Се употребува општа намена лепило. Во врска со ограничување на оптоварување, прикачување на лента на грбот на објектот со пуштањето на хартија во прилог.Тоа е специјално дизајниран за добра адхезија на метал, стакло и пластика, како што се поликарбонат и акрил.Значи, корејски и на англиски јазик се напишани во случајот.Па го користат по затоплување со фен.Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и моќна способност да се поврзат со различни површини.Брз и лесен за употреба постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост.Речиси невидливи за прицврстување на држи мазни површини.Производот е претворена од VHB Лента 4910 - Притисок чувствителни лепило обврзници за контакт за да обезбеди непосредна ракување со сила.Удобно Користење : Home depot, Автомобилската, Занает лента, Двојно лице депо, се Елиминира дупчење, Брусење, Refinishing, Нарезници, Заварување и Поврзани расчистување, итн.Сон, да Дизајнира, да се Достави со 4910 Семејството на 3 M К VHB Ленти Тоа е јасно, 0. Отстрани ослободување на хартија, го закачите на зголемената површина и притиснете цврсто со вашите прсти за околу 3 секунди. Употреба после бришење на монтажа, површината добро.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди