.

.

New
Воздухот Fryer Пергамент Хартија,WJPILIS 7.5 Инчен 100 Парчиња Браун Плоштадот Не-Стап Пре-Сече Unbleached Висока Температура Отпорни , Погоден За Печење Бисквити, Готвење, Воз

Воздухот Fryer Пергамент Хартија,WJPILIS 7.5 Инчен 100 Парчиња Браун Плоштадот Не-Стап Пре-Сече Unbleached Висока Температура

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Поради различни следи и светлосни ефекти, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики. Ве молиме овозможи 1-3cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.5 инчен Воздух Fryer Облоги Забелешки : 1.Ви благодариме! 2.Добар помошник за готвење!.4 QT, Филипс, Nu Wave Живост, Chefman, итн.Пакети : 100* 7.Отпорни на топлина И Вода-Отпорни : право дупки помогне да се забрза пареа циклус во воздухот fryer или steamer, заштедувајќи ви време за готвење и доведување ќе deliciousness!Овие пергамент хартија linings ќе не солза и се 100% водоотпорни, отпорни на топлина до 446°F/230°C, фурна безбедно и микробранова безбедно.Перфорирани дизајн Секој од деловите е полн со многу дупки, кои помагаат да се забрза циркулацијата на пареа во воздухот fryer или steamer, целосно топлина храна без да влијаат на готвење квалитет и да ви донесе вкусна храна!Лесно да се чисти двострано храна одделение силиконски слој масло го спречува храната од директно контактирање на воздухот fryer и предизвикуваат дамки, што е лесно да се чисти.Природни И Unbleached : еколошки печење пергамент хартија, со дупки направени од 100% на храна-одделение дрвна целулоза, не-токсични за квалитет, biodegradable, безбедни и хигиенски, сосема бесплатно на флуоресценција.Вкусот нема да има ефект.Отпорност на топлина Водоотпорен, маснотии-доказ, висока температура до 450℉(230℃) и е здрава за време на готвење, не е лесно да се скрши.Тоа исто така може да се користи во бамбус или метал steamer.Соодветна Големина : 100 парчиња на 7. (Ве молиме да се измери големината на контактното кошница и изберете соодветна големина што ви треба).Не-Стап И Лесно Да се Чисти : Нашата печење браун пергамент хартија ќе имаат браун не-стап слој да се заштити вашиот steamer и воздухот fryer од храна остатоци, спречување на храна од директно контактирање на воздухот fryer и предизвикуваат дамки, Направи за чистење бриз.Компатибилен со голем воздухот fryer, вклучувајќи NUWAVE 3 QT/4.5 QT/6 QT, Chefman3.5 инчен плоштадот воздух fryer пергамент хартија.На плоштадот испаруваат трудови се задржи вашиот пареа и воздух fryers слободни остатоци од храна, направи исчисти бриз.Здрави И Вкусни : Храна-одделение за печење пергамент хартија ви овозможува да уживате во повеќе рамномерно печени бисквити, одржување на интегритетот и естетика на леб, француски помфрит, закуски, пилешки крила, скара и риба, варен кнедли и бухти, итн.Природно и безбедно материјал Направен од 100% храна одделение пулпа без флуоресценција, овие пергамент трудови се трајни, не-леплива, нетоксичен и безбеден за употреба.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди