.

.

New
5PCS Карбид Крајот Мелници Поставите HRC 55 Степени Волфрам Челик Мелење Машина 3 Флејта 1-6mm Спирала Рутер Алатка за Алуминиум

5PCS Карбид Крајот Мелници Поставите HRC 55 Степени Волфрам Челик Мелење Машина 3 Флејта 1-6mm Спирала Рутер Алатка за

DEN 719.76

Тековен
Во продавницата

Пакетот е 5 PCS мелење машина, Димензии вклучуваат : (1x3x4x50mm)+(2x6x4x50mm)+(3x8x3x50mm)+(4x10x4 X50mm)+(6x15x6x50mm).МАТЕРИЈАЛ :Волфрам челик Главни карактеристики : остри и тешки дизајн на акутна агол и позитивни гребло агол ножеви, остар геометриски облик на посебни тревите, голем капацитет чип отстранување, неспокојот на испуштање и врвни и високо обработка ефикасност.Обработка на владата : moiety завршувањето/завршувањето Применливи материјал : алуминиум легура, бакарни легури, акрилик, мек метал, итн.СЕЧЕЊЕ на РАБОТ ДИЗАЈН : на дното на крајот мелница битови е авион дизајн, голем пред агол ефикасно го намалува сечење отпор, остар и издржлив, лесен за чип отстранување, натамошно подобрување на обработка ефикасност.СИЛНИ и ИЗДРЖЛИВИ : На крајот мелница делови се направени од Ултра-фини челична лента, со висок виткање на корозија и абразија отпор, ексклузивно за ВИСОКА ЦВРСТИНА, ВИСОКА БРЗИНА на СЕЧЕЊЕ апликации Ако имате било какви прашања, ве молам дозволете ми да знам.Ви благодариме.Jiuli Алатка Co., Ltd.е професионална производител на CNC волфрам челик мелење секачи, кој може да го прилагодите сите видови на формирање алатки за клиентите, и може да го прилагодите алатки за не-стандардни!Производите се волфрам челик мелење машина серија за мувла обработка; Мелење машина серија за висок сјај алуминиум; Висока ефикасност мелење машина (за челик и алуминиум), од не ' рѓосувачки челик мелење машина, мал дијаметар мелење машина, длабоко ритам мелење машина, dovetail мелење машина, Т-слот за мелење машина, внатрешни Р мелење машина, chamfering мелење машина, итн.На крајот мелење машина е направен од ultrafine волфрам челична лента, која има висок свиткување сила и отпорност на абење, и е специјално користи за висока цврстина и висока брзина на сечење апликации.Целосна спецификација, во парк!Нашата компанија секогаш се придржува до начело на квалитетот на прво место, прв клиент, квалитетна услуга и да се придржува до договорот, и се обезбедува на нашите клиенти и пријатели со квалитетни производи и најдобра услуга!Производи се широко се користи во воздухопловството производство, автомобилот калапи, очила, часовници, мобилни телефони, електронски прецизност калапи, обработка и ther индустрии.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди