.

.

New
Машини за Полирање, Полирање Алатка Sandpaper Ремени Користат Трајни Да Користите Добри Перформанси за Метал за Дрво(320#Рамен конекција)

Машини за Полирање, Полирање Алатка Sandpaper Ремени Користат Трајни Да Користите Добри Перформанси за Метал за Дрво(320Рамен

DEN 270.96

Тековен
Во продавницата

ПОГОДНИ ЗА ПОВЕЌЕ МАТЕРИЈАЛИ : Погоден за мелење и deburring различни материјали како што се обработка на железо, дрво, гума површински третман, бродоградба индустрија, мувла индустрија, и индустријата за обувки.ИДЕАЛНА АЛАТКА : се Користи за место заварување на делови, отстранување на burrs и отстранување слој операции.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : Високи перформанси Алуминиум Оксид, добар употреба на сила.RESTOCK ПОМАЛКУ : парична Казна sandpaper тек е 533mm долго така да restock помалку да трошат помалку време во потрага за правото големина и повеќе време за завршување на работата.ДОБРА ОТПОРНОСТ на ТРИЕЊЕ : Абразивни појас беше униформа, добра отпорност на триење. 1. Широко се користи во индустрија, машини, бродоградба, лесна индустрија, кожа, дрво, градежни материјали, текстил печатење и боење индустрии. 2. Се користи за место заварување на делови, отстранување на burrs и отстранување слој операции. 3. Погоден за мелење и deburring различни материјали како што се обработка на железо, дрво, гума површински третман, бродоградба индустрија, мувла индустрија, и индустријата за обувки. 4. Високи перформанси Алуминиум Оксид, добар употреба на сила. 5. Абразивни појас беше униформа, добра отпорност на триење.

Останатите карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Name:
Sanding Belt
Material:
Alumina
Perimeter:
Approx.533mm / 21in
Width:
Approx. 30mm / 1.2in
Type:
Flush Joint
Optional Grit:
150 Grit, 180 Grit, 240 Grit, 320 Grit,
  :
Package List:
10 x Sanding Belt :
  :
Note:
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :
Обновено

Слични понуди