.

.

New
Засилување Поправка Железо за Полнење на Закрпи Mending Закрпи 7 Сјајна Светли Бои за Облека Дизајн Поправка Фармерки

Засилување Поправка Железо за Полнење на Закрпи Mending Закрпи 7 Сјајна Светли Бои за Облека Дизајн Поправка Фармерки

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Се користи во текстил, панталони, кеси, DIY, итн, погоден за засилување и декоративни апликации.Закрпи за поправка комплет може да го продолжи животот на вашите омилени облека или дишат во стариот нов живот со украсување тоа.Неколку заеднички бои : светло сина, сина, темно сина, црна, итн.и различна големина одговара на вашите разни занает потреби.Овој производ вклучува 3 големини на голема /средна/мала : 12.7*12.7 cm(4pcs), 12.5*7.4 cm(6pcs), 7.4*5cm(8 парчиња).Пегла на закрпи : пакетот вклучува 18 парчиња железо на жан памук закрпи, доволно за да се заврши вашиот занает проекти.Опис : Овие површини главно се користи во текстил, панталони, кеси, DIY, итн, погоден за засилување и декоративни апликации.Пакетот вклучува 18 парчиња железо на жан памук закрпи, доволно за да се заврши вашиот занает проекти.Карактеристики : Железо на закрпи : пакетот вклучува 18 парчиња железо на жан памук закрпи, доволно за да се заврши вашиот занает проекти.Се користи во текстил, панталони, кеси, DIY, итн, погоден за засилување и декоративни апликации.Овој производ вклучува 3 големини на голема /средна/мала : 12.7*12.7 cm(4pcs), 12.5*7.4 cm(6pcs), 7.4*5cm(8 парчиња).Неколку заеднички бои : светло сина, сина, темно сина, црна, итн.и различна големина одговара на вашите разни занает потреби.Поправка и декорирање : закрпи за поправка комплет може да го продолжи животот на вашите омилени облека или дишат во стариот нов живот со украсување тоа.Мие и лесен за користење : секој patch се перат, дозволите за машина за миење и собори сува; На жан железо на закрпи лесно да железо и тие трае долго.Спецификации : Димензии : големи 12.7*12.7 cm/5 x 5inch, средни 12.5*7.4 cm/4.92 x 2.91 инчен, мали 7.4*5cm/2.91 x 1.96 inch Quantity : 18 парчиња(голема 4pcs, средни 6pcs, мали 8pcs)Боја : како што е прикажано Тежина : 34g упатство за употреба : 1. Прво, позиција печ каде што сакате да го поставите и на страната со топи лепило треба да се блиску до вашите крпа или друг текстил.Пред-топлина на вашиот железо, железо десната страна на patch за 10 - 20 секунди за да се поправи тоа, исто Така може да се поправи на далноводи со шиење во случај на движење.2. Потоа се претвори во текот на вашата крпа или друг текстил, железо задната страна на patch за 30 - 60 секунди за да се обезбеди дека лепило има стопи и лепенка има цврсто фиксирани на вашата крпа или други текстилни.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди