.

.

New
20Pcs Potentiometer Јаглерод Филм Еден Претвори Додаток Поставени Комплет за Моторни Контрола на Брзината RV24YN 20(B203 20K)

20Pcs Potentiometer Јаглерод Филм Еден Претвори Додаток Поставени Комплет за Моторни Контрола на Брзината RV24YN 20(B203

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Potentiometers : Овие единствен пак јаглерод филм potentiometers овозможи подобра контрола на голема мера се поедностави вашата работа. 20 Pcs во 1 Сет : Вклучувајќи 20pcs potentiometer во вкупно, овој сет ќе ги задоволи вашите потреби за различни опрема.Сигурен Користење : Сребро позлатен терминали имаат добра електрична спроводливост за стабилна работа со сигурност.Широка Употреба : се Овозможува широка примена на аудио, ТВ, моќност засилувач, слушалка, радио, играчка, светилка, DVD, итн.Издржлив Дизајн : Компактни, лесни, но цврсти, на potentiometer има одлична издржливост за долгорочна употреба.Спецификација : Предмет Тип : Potentiometer Модел : RV24 YN 20 Школка Материјал : Железо (површината елоксирани).Номинална Моќност : 2 W Агол на Ротација : 270° Бунари со Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.24 во Пакување Спецификација : 20pcs во 1 кутија.Пакет Листата : 20 x Potentiometer answer : ___________________________ Note : Не го ротира премногу тешко, не го користам во влажни и врнежливи средина.

Останатите карактеристики

Item Type:
Potentiometer
Model:
RV24YN 20S
Shell Material:
Iron (surface anodized).
Rated Power:
2W
Rotation Angle:
270°
Shaft Diameter:
Approx. 6mm / 0.24in
Packing Specification:
20pcs in 1 box. 
Package List:
20 x Potentiometer :
Note:
Don't rotate it too hard, don't use it in humid and rainy environment. :
Обновено

Слични понуди