.

.

New
Heyiarbeit 4Pcs Акрилик Круг Род 0.2 Кол 9.84 Должина Транспарентен Јасно Пластика Круг Род Стандард Толеранција за Бонбони DIY Кујна Десерт

Heyiarbeit 4Pcs Акрилик Круг Род 0.2 Кол 9.84 Должина Транспарентен Јасно Пластика Круг Род Стандард Толеранција за Бонбони

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Акрилик, исто така познат како ПММА, е лесен, тешки пластика која нуди транспарентност слична на онаа на стакло.Добро оптички јасност.Акрилик тркалезни прачки е направена од акрилик материјал, кој е сигурен, не-токсични, долго-траен, не е лесно да се скрши или да се деформира, безбедно да се користи, може да ви послужи за долго време.Акрилик, исто така познат како ПММА, е лесен, тешки пластика која нуди транспарентност слична на онаа на стакло.На акрилик прачки се идеални за осветлување тела, архитектура, занаетите, модел одлуки, изложба дисплеи и хоби користење.Добро оптички јасност.Тоа може да се одржува стабилна сила со температурни промени и е отпорна на ултравиолетово зрачење. 【АПЛИКАЦИЈА】- акрилна Пластика стапчиња не се погодни само за светилки, изградба, ракотворби, модел одлуки, изложби и хоби користење, но исто така се погодни за изработка на торта топки, домашно cupcakes, домашна десерти, бонбони и чоколадо, итн, овие торта topper род чкорчињата се добри декорација, можете да додадете шарм во вашиот дом.ПММА е еден вид на кршливи материјали со висока цврстина, висока јачина и висока цврстина, не е лесно да се процени и лесен за полски.20"; Висина : 250mm/9.49; Вкупно светлина : 93%; Формирање намалување : 0.Акрилик прачки се трајни, отпорно на гребење, и построги од стакло.【ГОЛЕМИНА】- Дијаметар : 5mm/0. 【ФУНКЦИЈА】- На јасни акрилик прачки лесно може да се намали, едноставно користете ротари алатка при умерена брзина на вашиот склопот на големината и должината; Акрилик прачки беа направени од цврст стакло и изграден за да застане на тестот на времето; Добар оптички јасност (93% светлина).На акрилик прачки се широко се користи во апарати за дома, автомобили, рекламирање, декорација, санитарија, осветлување, оптички производи, осветлување и звучна изолација и други области.7%; Омекнување температура : 94℃; Топлина нарушување температура : 85℃.84"; Color : transparent; Затегнувачка цврстина : 72 MPD; индекс на Рефракција : 1.Акрилик прачки се трајни, отпорно на гребење, и построги од стакло.е стакло замена материјал кој често се користи често.На акрилик прачки се широко се користи во апарати за дома, автомобили, рекламирање, декорација, санитарија, осветлување, оптички производи, осветлување и звучна изолација и други области.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди