.

.

New
[50 Брои] Расположливиот Дворот Biodegradable Предниците ( и 17,5 СМ / 6.9 ), Compostable Cornstarch Прибор за еднократна Употреба Одржлив Прибор, Бела

[50 Брои] Расположливиот Дворот Biodegradable Предниците ( и 17,5 СМ / 6.9 ), Compostable Cornstarch Прибор за еднократна

DEN 239.76

Тековен
Во продавницата

Нашата Премиум предници носи погодности на нашите клиенти и добрина на нашата мајка, земјата.Пластични загадувањето е сериозно загрозување на нашата земја и животната средина.ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ : Нашата расположливиот biodegradable прибор деградира со леснотија што е спротивно на традиционалните пластика хартија или прибор.Измијте ги потоа да се користи повторно и тие се уште ќе изгледаат одлично.Тоа може да се префрли во индустриски објекти за компостирање во рок од 180 дена.По користење, CPLA прибор за јадење може да се префрли во индустриски/комерцијални објекти за компостирање во рок од 180 дена. Флексибилност PLA материјал себе е многу пофлексибилен од пластичен материјал.PLA е сертифициран compostable & biodegradable.Нашата Еко предници ефикасно biodegrade во safe регистрирани трговски објект наместо на опасни земјиште се пополни дека ќе има негативно влијание врз земјата за следните децении.АЈДЕ, ИСТО ТАКА, НАПРАВИ НАШАТА МАЛКУ ДА СЕ ЗАШТИТИ НАШАТА ПЛАНЕТА ЗЕМЈА!.Ако ви се навали рачка на CPLA вилушка, можете да видите дека може да биде во можност да биде свиткана до 90°, без кршење.ЗДРАВ И ОТПОРНИ на ТОПЛИНА : Во CPLA гранки може да се справи со широк опсег на температури (до 185°F), што ги прави погодни за двете топла и ладна храна.CPLA прибор за јадење не содржи никаква пластика и е направен од compostable отпорни на топлина PLA, која е полимер целосно направен од скроб.Тоа е време да фрлаат со пластични садови што ја користите и си купи сет на biodegradable и еколошки садови.ПРИЧИНИТЕ TAHT НИЕ ИЗБЕРЕТЕ CPLA како МАТЕРИЈАЛ НА НАШИОТ ПРИБОР за јадење?CPLA прибор за јадење е премиум квалитет и направени од највисок степен на скроб врз основа материјал.Нашите Cornstarch предници се силен, издржлив и зелена алтернатива за пластични предници и прибор.На РАСТЕНИЈАТА врз ОСНОВА & ПРИРОДНИТЕ : Нашата околу 7 инчен за еднократна употреба предниците ( пакување големина од 50 ) се направени од CPLA (Кристализиран Polylactic Киселина) добиени од обновливи и одржливи cornstarch.Практичен и се препорачува ако сакате добар квалитет на ручек лажица, нож и вилушка поставена на мал буџет.ПРИЛИКИ : Нашите бели предници се силни и цврсти, што го прави лесно да се јадат различни од храна.Можете да повик редовна пластичен прибор за јадење biodegradable, но тоа може да потрае и до 100 години за да се деградира!CPLA прибор за јадење е сертифициран compostable. Отпорност на топлина CPLA прибор за јадење може да се спротивстави на температура до 90℃/194℉.Суровина На суровини ние ги користиме за CPLA прибор за јадење е PLA(Поли Млечна Киселина), која е еден вид на био полимер која потекнува од шеќерот во различни видови на растенија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди