.

.

New
Aeroquip 1S12DSB8 Јаглероден Челик Глобалната Crimp Црево Фитинг DKO Женски Зглобот, Тешки, На 90 Степен Лактите, 1/2 Цревото ID, 14 mm Цевка Големина

Aeroquip 1S12DSB8 Јаглероден Челик Глобалната Crimp Црево Фитинг DKO Женски Зглобот, Тешки, На 90 Степен Лактите, 1/2 Цревото

DEN 143.52

Тековен
Во продавницата

90-степен лактот за поврзување на хидраулични црева за цевките во еден агол.Crimp монтирање на едниот крај за прикачување на цревото и DKO женски вртливата за поврзување на машки навој цевка.Поцинкувана AISI 12 L14 јаглероден челик за затегнувачка цврстина, цврстина и отпорност на корозија.Машински за да се исполнат SAE стандарди.О-прстен форми на еластомер печат.Оваа Aeroquip глобалната crimp хидраулични црево фитинг е 90-степен лактите, или "ell," за поврзување на цревото за цевки во еден агол од 90 степени за промена на насоката на проток, со crimp брадавица на едниот крај дека придава на skived црево и Dicht Кегел О-прстен (DKO) женски зглобот (метрички О-прстен печат, 24-степен конус) на другиот крај за поврзување на машки навој цевка и формирање на еластомер печат.Тоа се прави на Американската Железо и Челик Институт (AISI) 12 L14 јаглероден челик за затегнувачка цврстина, обложени со цинк за отпорност на корозија, а тоа е машински за да се исполнат Здружение на Автомобилски Инженеринг (SAE) стандарди.Притисок и температура рејтингот се определува со максимален работен притисок за црево големина и тип, како црево неуспех обично се случува во прв план.Оваа Aeroquip тешки фитинг е наменета исклучиво за Aeroquip црево за среден до висок притисок во хидрауличниот апликации, како што се автомобилската, земјоделството, на авиокомпанијата, како и општински и индустриски апликации, меѓу другите.Ова поставување е компатибилна со следниве Aeroquip црева : Менгеме : 2661 (-12 преку -20) и FC619 (-12 преку -20).Чашката 1 SA : 2681, FC194, FC310, FC510, FC639/FC839 B (-4 преку -8), GH194 (-4 преку -20), GH663, и GH681. Чашката 1 SB : 2781, FC195, FC466, FC498, FC598, FC579, FC639/FC839 B (-10 преку -16), FC735 (-4 преку -20), FC849/FC849 B (-06 преку -12), GH120 (-4 преку -20), GH195, GH781 (-04 преку -20), GH793, и 2766.Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, polybutylene терефталат (PBT), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.Aeroquip, подружница на Eaton, произведува црево, фитинзи, адаптери, спојки, и течност конектори.Компанијата, основана во 1939 година, е со седиште во Maumee, ОХ.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди