.

.

New
Заклучување Уреди, Пресврт-Заклучување, Вдп Безбедност Покров, Receptacle, 30A 3-Фаза Делта 480V AC, 3-Поле 4-Жица Заземјување, L16-30R, Завртка Терминал, Сива

Заклучување Уреди, Пресврт-Заклучување, Вдп Безбедност Покров, Receptacle, 30A 3-Фаза Делта 480V AC, 3-Поле 4-Жица Заземјување,

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Големо влијание, термопластични домување за тешки индустриски средини.Нерѓосувачки Челик 302/304, #10 повеќе дискот главата за монтажа завртки се обезбеди отпорност на корозија.Монтажа завртка вдлабнатини се минимизира шрафцигер пропаѓање.Lockout/tag надвор дупка на кабелско овозможи усогласување на OSHA регулатива 29 CFR 1910.147. Neoprene затворање капа предвидени со кабелско за животната средина печат кога не е во употреба.Hubbell вдп безбедност покровот receptacle.Големо влијание, термопластични домување за тешки индустриски средини.Каталог број и колор-кодирани напон оценка се лесно видливи кога е во употреба.Нерѓосувачки Челик 302/304, #10 повеќе дискот главата за монтажа завртки се обезбеди отпорност на корозија.Монтажа завртка вдлабнатини се минимизира шрафцигер пропаѓање.Lockout/tag надвор дупка на кабелско овозможи усогласување на OSHA регулатива 29 CFR 1910.147. Neoprene затворање капа предвидени со кабелско за животната средина печат кога не е во употреба.Ги прифаќа сите парење NEMA заклучување приклучоци и повеќето конектор тела, дозволувајќи им на заменливост со постоечките уреди. 30-ampere тековна оценка.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди