.

.

New
UHARBOUR Вода Притисок Колосек,Глицерин Исполнет, 0-50 PSI/350KPA Тест Мерач за Наводнување, Базени; 2 Dial, 1/4NPT Назад Планината со Печат Лента и Вметнете Адаптерот за 1/8NPT Конекц?

UHARBOUR Вода Притисок Колосек,Глицерин Исполнет, 0-50 PSI/350KPA Тест Мерач за Наводнување, Базени; 2 Dial, 1/4NPT Назад

DEN 280.32

Тековен
Во продавницата

1. 2" ЈАСНО DIAL WTIH GELYCERIN ПОПОЛНУВАЊЕ подобрување на сигурноста и интегритетот; помага потиснат ефект на вибрации и пулсација; Јасно да бирате со двојна две скали(kpa/psi) направи тоа лесно може да се прочитаат, два боја препознатлива зона, Сина за филтер, Црвена за чистење. 2. НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК СЛУЧАЈ и СО ТРАЈНИ ИЗГРАДБА е изграден да outlast натпреварот од нормално челик или пластични случај колосек; bourdon цевка mechnism, месинг движење,бакарни легури wetted брадавици, Месинг центар назад планината конекција, супериорен квалитет челик и месинг обезбеди мерач на отпорност на корозија и се протега мерач живот. 3. PORFESSIONAL ВОДА МЕРАЧ на ПРИТИСОК за да се намали притисокот опсег за да 50psi/350 KPA, Точност да се усогласат ASME B40.100 стандард,+/-2%; Широко appply за вода притисок се мери во систем за наводнување,куќа,базени итн. 4. ОПРЕМЕНИ СО НАВОЈ АДАПТЕРОТ се направи тоа се користи и за 1/8"NPT и 1/4"NPT врска, со отпорен на корозија Пломби на нишката.Addtional печат лента тек е предвидено за слободно користење. 5. ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА за квалитет И ПРИЈАТЕЛСКА ПОДДРШКА на КОРИСНИЦИТЕ на,Купи со доверба,заштедите време и пари, и да уживате во точна мерка искуство. 1/8"NPT да 1/4"NPT адаптер направи мерач користи и за 1/8"NPT и 1/4"NPT) врска;.PTFE тема печат лента во пакет, купи само еден може да го користи, нема потреба од било други accoessories.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди