.

.

New
Зими PEM1397LF PEM-LF СЕРИЈА (LEAD-FREE) 1.5 0/30 VAC/KPA 1/8 NPT CBM

Зими PEM1397LF PEM-LF СЕРИЈА (LEAD-FREE) 1.5 0/30 VAC/KPA 1/8 NPT CBM

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Повеќето економски, сите намена притисок колосек.Доведе слободни wetted делови. 1.5" Dial Големина. ±3-2-3% точност.Црна челик случај.Апликации : Водовод, греење, климатизација, пневматски, резервоари за вода, компресори за воздух, ОЕМ.Повеќето економски, сите намена притисок колосек.CRN се регистрирани.Бирате : Бела алуминиум со црна и црвена ознаки.Случај : Челик, насликани црна.Прстен : Челик, насликани црна.Леќи На Камерата : Поликарбонат.Bourdon Цевка : Олово слободни phosphor бронза.Приклучок : Олово Слободни Месинг.Движење : Месинг.Работен Притисок : Максимум 75% од целосна вредност.Над-Притисок Лимит : 25% од Целосна Вредност.Комплет Оценка : IP52. Точност : ±3-2-3% ANSI/ASME Одделение Б. Dial Големина : 1.5" (40mm).Опсег : 30" Vac/k Pa.Конекција : 1/8" NPT Центар Назад Поврзете.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди