.

.

New
SpeedForm Квартал Прозорец Louver во Сјајна Црна Компатибилен со Ford Mustang Купе 2010-2014

SpeedForm Квартал Прозорец Louver во Сјајна Црна Компатибилен со Ford Mustang Купе 2010-2014

DEN 1199.76

Тековен
Во продавницата

Агресивни Отвори Louvered Дизајн.Сјаен Црн Финиш.Вакуум Форма Abs Изградба.Едноставна Кора И Се Држи За Инсталација.Возачот И Совозачот Страна Louvers Вклучени.Класичен Мускулите Автомобил Стил.Додадете класичен добар изглед на мускулите автомобил ера на вашиот 2010-2014 Mustang Купе со сет на сјајна црна Speed Form Квартал Прозорец Louvers.Одликувајќи се со 4-слот отвори louver дизајн, овие Speed Form Louvers ќе им даде на вашиот S197 Mustang храбар, мускулна стил, додека се уште не што ќе ви овозможи да се види јасно надвор од ваша страна c-столб на windows.Квалитетот на Изградба и Материјали.Speed Form е Квартал Прозорец Louvers се произведени од вакуум-формирана acrylonitrile butadiene styrene (ABS) пластика за неговата мала тежина и долготрајна издржливост.Speed Form тогаш завршува овие Louvers користење мазна, сјајна црна заврши за агресивни добар изглед.Кора и се Држи за Инсталација.Не неуредна лепак или дупчење е потребно за инсталација.Овие Speed Form Квартал Прозорец Louvers се дизајнирани за да ја прикачите на фабрика C-Столб стакло со приложена 3 M двојно двострано автомобилската поврзување на кертриџот за брза и лесна инсталација.Само чисти површината, кора поддршка и се држи во место - тоа е лесно.Се Препорачува Стил Надградба.При инсталирањето на надворешноста квартал прозорец louvers или топки на вашиот Mustang, препорачливо е да додадете група на четвртина прозорец затемнување decals да се скрие грдата задната страна што не требаше да се гледа со човечки очи.Погледнете дел број 26258.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди