.

.

New
ДНК MOTORING ZTL-Y-0001 Пар Задните Квартал од Страна на Прозорецот Louver (15-18 Ford Mustang Coupe), 1 Пакет,Црна

ДНК MOTORING ZTL-Y-0001 Пар Задните Квартал од Страна на Прозорецот Louver (15-18 Ford Mustang Coupe), 1 Пакет,Црна

DEN 1439.76

Тековен
Во продавницата

Класичен мускулите автомобил стил, карактеристики на grained текстура заврши.Издржливи ABS Изградба, лифт-off дизајн.Едноставна инсталација.Без дупчење или оштетување на возилото се потребни.Се применува по вклучени 3 M лента.Боја : Црна.Материјали : ABS Пластика / Челик.Стил : Lift Off.Завршна Површина : Мат.Висина : 3-1/8" Задните Louver Max / 1" Страна. 15-18 Ford Mustang Купе.НЕ се Вклопуваат Конвертибилна Модели.Без Дупчење или Оштетување на Возилото се Потребни.Се применува по Вклучени 3 M Лента.Забелешка : Инсталацијата настава не е вклучена.Професионални installer-от е препорачливо.Заден прозорец louvers главна цел е да сенка светлина, па внатрешни работи не се прегрее.Автомобил louvers обично се изградени со перформанси во умот, што значи дека нема да се одржи вашето возило да се врати на повисоки брзини.Заден прозорец louvers може да се спореди со ролетни во вашиот дом.Многу како покрив сонцето стакло над вашата шофершајбната, louvers се аглеста во одредена насока да се задржи светлината од се непријатностите.Иако тие имаат тенденција да се прикријат поголемиот дел од задното стакло, автомобил louvers се конструирани на начин кој нема да го попречи вашиот поглед.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.Ние, исто така, направи ригорозни тестирање на сила, издржливост, како и долговечност на материјалот со цел да бидете сигурни дека кога производот ќе пристигне на потрошувачите крајот дека е подготвен да оди без грижи.Прозорецот louvers се одличен начин да се заврши на класичен Мускулите автомобил стил на вашиот 2015-2018 Mustang.mustang прозорец louvers се многу популарни резервни додаток кој harken назад на Мускулите автомобил ерата на 60-тите и 70-тите, а сега можете да го има истиот стил за вашиот модерен Коњче.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди