.

.

New
E-VOLT 80 PC Жолта Топлина се Смалуваат Прстен Crimp Конектори: Големини: #8, 10, 1/4, 5/16, 3/8. Мерач 12 10 најголемиот Дел Електрични Терминали - Изолирани 12-10 AWG Автомобилската, Морс

E-VOLT 80 PC Жолта Топлина се Смалуваат Прстен Crimp Конектори: Големини: 8, 10, 1/4, 5/16, 3/8. Мерач 12 10 најголемиот

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Вода доказ crimp конектори.Конзервирани бакар барел.Жица fitment се измери големината испечатени на конекторот.Низок напон проекти.Наука проекти.Топла топи лепило сместени во внатрешноста на конектори.Комерцијални жици.Електрични Лента. 3 : 1 топлина се намали соодносот.Отпорен на корозија.Средина отпорни полиолефин цевки. Минимални намали температура : 176°F / 80°CFull обновување температура : 266°F / 130°C, температурата на работа : од -67°F до 257°F или -55°C до 125°C. Целосна обнова температура : 266°F / 130°C.Тоа е одличен проводник на електрична енергија и мека метал.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди