.

.

New
NFC Мобилен Телефон Smart Прстен, Модна Етикета Контрола на Пристап не ' Рѓосувачки Челик Прстен, Безжични Радио Фрекфентна Комуникација Водоотпорен Накит (6, Црна)

NFC Мобилен Телефон Smart Прстен, Модна Етикета Контрола на Пристап не ' Рѓосувачки Челик Прстен, Безжични Радио Фрекфентна

DEN 695.76

Тековен
Во продавницата

Среќна Нова Година ! 90 % ПОПУСТ !Бесплатен превозот !! 100% Осигурување на Квалитет-Ако имате какви било прашања или предлози во врска со производот, ве молиме да бидат слободни да контакт. (5) Поддршка за NFC функција smart отпечаток лозинка за заклучување, NFC smart присуство, треба да се одговара, пишува на етикетата информации или бројот синхронизација може да се користи.Поддршка за NFC функција smart отпечаток лозинка за заклучување, NFC smart присуство, треба да се одговара, пишува на етикетата информации или бројот синхронизација може да се користи.Со NFC функција, И потврди cell phone NFC сигнал област.Опис : NFC смарт чип прстен е модерен погоден за носене електронски производ кој што ја врши мобилен телефон функција и акции на податоци преку NFC поврзување на радио фрекфентна комуникација технологија со мобилен телефон.Прстенот има вграден NFC чип.Треба да се донесе вашиот сопствен NFC, за да го користите.Smart прстен сфаќа екран гроб отклучување со допирање на NFC сигнал област на мобилен телефон; Примена брави; Брз старт апликација; Испрати го прочитате бизнис картичка, URL информации и други функции.NFC смарт чип прстен е модерен погоден за носене електронски производ кој што ја врши мобилен телефон функција и акции на податоци преку NFC поврзување на радио фрекфентна комуникација технологија со мобилен телефон.Упатство за употреба : (1) Прво проверете дали вашиот мобилен телефон има NFC функција.Тогаш според мобилен телефон СТАН, функција операција прилагодување, појавување, се воспостави брзо функција апликација.Обично на мобилен телефон NFC прекинувачот е во систем за прилагодување на вашиот мобилен телефон.Тоа не бара никакви напојување и има високо квалитетен водоотпорен способност.Тоа не бара никакви напојување и има високо квалитетен водоотпорен способност.Купи со доверба !.Smart прстен сфаќа екран гроб отклучување со допирање на NFC сигнал област на мобилен телефон; Примена брави; Брз старт апликација; Испрати го прочитате бизнис картичка, URL информации и други функции. (3) Отвори симне NFC софтвер, според горенаведените инструкции на софтвер, (4) Од NFC е near-field communication, кога читате секоја задача, бидете сигурни дека прстен чип се наоѓа во NFC сигнал област блиску до телефонот, во спротивно тоа може да предизвика нормално, читање и пишување.Материјал : не ' Рѓосувачки челик Тежина : 8g Боја : Црна, Бела Вклучуваат : 1x smart прстен.Обично на мобилен телефон NFC прекинувачот е во систем за прилагодување на вашиот мобилен телефон.Доколку корисникот не се најде на мобилен телефон NFC функција и други опции, ве молиме контактирајте го мобилниот телефон производителот по продажба или Baidu за да пребарувате за соодветниот модел на мобилен телефон.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди