.

.

New
4mL Крути Пластични Reagent Шише со Тесен Устата (0.33 ID) и Завртка Капа - Полипропилен - Eisco Лаборатории

4mL Крути Пластични Reagent Шише со Тесен Устата (0.33 ID) и Завртка Капа - Полипропилен - Eisco Лаборатории

DEN 0.00

Тековен
Во продавницата

Отворањето на шишето е 0.33" ID) и Завртка Капа - Полипропилен - Eisco Labsat врвот (тоа е најширока точка).На база дијаметар на шишето е 0.6" и вкупната висина е 1.6".Ве молиме имајте во предвид : општо димензии може да се разликува малку.Премиум полипропилен пластика е цврста и не flex како полиетилен (PE) шишиња.Овие се изработени за лабораториска употреба.Безбедна за користење со одредени киселини - ве молиме, преглед полипропилен својства.Устата на шишето е 0.33 инч во дијаметар, што го прави Тесен устата.Дизајниран за чување на течности во лабораторија, но може да се користи во домот, како и или дури и во сет за "напивки".Топ рек машина за миење садови безбедно.Премиум полипропилен reagent шишиња со завртка капи.Eisco пластични опрема е наменета да се користи во лаборатории, но често се користи во домовите или гаражи, како и.Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди