.

.

New
Aexit 75W Вати Променливи Отпорници 30 ohm 30R 5% Тубуларна Жица Rheostats Рана Отпорник

Aexit 75W Вати Променливи Отпорници 30 ohm 30R 5% Тубуларна Жица Rheostats Рана Отпорник

DEN 2092.80

Тековен
Во продавницата

Име на производ : Жица Рана Отпорник;Номинална Моќност : 75 W;Отпор : 30 ohm.Отпор Толеранција : ±5% (J);Тип На : Фиксен Тип;Материјал : Метал, Керамика.Инсталирање Големина : Инсталирајте Проред Теренот : 6.55 mm / 0.26";Инсталирате Дупка со Дијаметар : 4.3 mm / 0.17" : Инсталирајте Дупка со Дијаметар : 4.3 mm / 0.17";Цевка со Дијаметар : 28mm / 1.1".Вкупна Големина : 19.5 x 2.7 x 6.5 см / 7.7" x 1.1" x 2.6"(L * W * H);Боја : Како на Сликата Покажува.Тежина : 158g;Пакет Содржина : 1 x Жица Рана Отпорник. 75 W Номинална Моќност, 30 ohm Отпор, 5% Отпор Толеранција, Тубуларна во Облик на Телото, Жица Рана Отпорник.Апликации на wirewound отпорници се слични на оние од составот отпорници со исклучок на висока фреквенција.Фиксна жица рана отпорник е широко се користат во напојување, трансдуцерот, лифт, арена аудио и висок барање опрема индустрија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди